-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Nowy wygląd ogrodu jordanowskiego w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ogród jordanowski znajduje się w centrum Rzeszowa, w obszarze ulic Reformackiej, Langiewicza, Dąbrowskiego. Miejsce to wymagało odnowienia będąc jednym z bardziej lubianych miejsc do odpoczynku na terenie naszego miasta.

  Podczas prac rewitalizacyjnych w ogrodzie zamontowano między innymi atrakcje dla dzieci takie jak wieża ze ślizgami, czy zjazd linowy. Prace, w oparciu o przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej projekt, rozpoczęły się w ubiegłym roku.  Ich efekt jest już widoczny. W ogrodzie zmodernizowano plac zabaw, na którym ustawione zostały nowe urządzenia zabawowe. Wśród nich są np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. Ustawione zostały także parklety. Podsadzono także nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe.

  W tym roku tworzenie nowych miejsc rekreacyjnych i ogrodów kieszonkowych będzie kontynuowane. Tego typu inwestycje będą realizowane m.in. na os. Króla Augusta (ul. Sportowa), na os. Miłocin Św. Huberta (rejon ul. Myśliwskiej), na os. Baranówka (ul. Starzyńskiego).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com