piątek, 29 marca, 2024
+

Wymęczone zwycięstwo Developres Bella Dolina Rzeszów z UNI Opole

W pierwszym piątkowym spotkaniu 19. Kolejki Tauron Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów przed własną publicznością zmierzyły się z UNI Opole. Wynik dzisiejszego spotkania nie odzwierciedla pozycji w tabeli obu grających dzisiaj drużyn. MVP dzisiejszego meczu została gruzińska przyjmująca gospodyń Ann Kalandadze.

W dzisiejszym spotkaniu nie brakowało emocji i sportowej walki. Przyjezdne były bardzo blisko sprawienia mega sytuacji Po trzech setach prowadziły 2:1. Nie potrafiły jednak wygrać spotkania za pełną pulę. Podopieczne trenera Antigi doprowadziły do wyrównania i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 5 secie.

W pierwszego seta piątkowego spotkania lepiej weszły przyjezdne. Dzięki dobrej grze na początku odskoczyły od gospodyń na trzy oczka 6:3. Kontynuowały dobrą grę, dorzucając asa serwisowego. Na tablicy wyników widniał wyniki 11:5 dla gości. Do walki Developres próbowała pobudzić Ann Kalandadże. Dzięki dobrej gry Gruzinki zmniejszyły straty do 3 punktów 9:12. Opolanki pilnowały wyniku w pierwszej partii prowadząc odpowiednio 15:10 i 20:15. Set zakończył się wynikiem 17:25 na korzyść gości.

Drugi set to zupełnie inna gra gospodyń. Po dobrej zagrywce Gabrieli Orvosovej zdecydowanie lepiej grały zawodniczki Antigi. Dobrze grała na środku Anna Obiała, kolejnego asa dołożyła Jelena Blagojević i miejscowe odskoczyły na 10 punktów przewagi 15:5. Przez całego seta pewnie prowadził Developres 21:10. W końcówce z dobrej strony pokazała się Izabela Rapacz. Set zakończył się wynikiem 25:15.

W trzecim secie zawodniczki z Opola pokazały, że będą walczyć o każdą piłkę. Dotrzymując kroku gospodynią. Przez całego seta drużyny grały punkt za punkt. Do stanu 22:22 żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 2 punkty. W końcówce lepiej poradziły sobie Opolanki przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę 25:22.

Dzisiaj drużyny grały na zmianę lepiej wchodząc w następnego seta, po tym którego przegrały. Identycznie było w czwartej partii. Bardzo szybko doszły do głosu gospodynie od prowadzenia 6:1. Po dobrej grze Opolanki zbliżyły się na dwa punkty 10:8. Jednak zaczęły popełniać proste błędy. Co spowodowało, że Developres szybko odbudował przewagę 14:9. Tych pięciu punktów przewagi już nie zmarnowały rzeszowianki, pewnie zmierzając do decydującej partii.

Tie-break zaczął się od walki punkt za punkt. Na prowadzenie wyszły gospodynie 6-4 po punktowej zagrywce Julii Bińczyckiej. W połowie seta na tablicy widniał wynik remisowy 8:8. Koniec końców to faworytki spotkania Developres Bella Dolina wymęczyły zwycięstwo 15:11.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – UNI Opole 3:2 (17:25, 25:14, 22:25, 25:17, 15:11)

Rzeszów: Blagojević, Obiała Wenerska, Orvosova, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L) oraz Centka, Rapacz, Szlagowska, Bińczycka
    Opole: Orzyłowska, Stronias, Conceicao, Pellegrino, Makarowska-Kulej, Kraiduba, Adamek (L) oraz Bałucka, Janicka, Senica, Sieradzka (2)
    MVP: Ann Kalandadze (Developres)