poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Poznaj wyniki Przeglądu Prac Graficznych „Deadline”. Zgłosiło się 120 grafik, spośród których jury wybrało 30 zwycięskich. Gratulujemy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na V Przegląd Prac Graficznych „Deadline” zgłoszonych zostało ponad 120 prac, z czego jury wyłoniło 30 prac: 27 grafik oraz 3 animacje. W obu kategoriach najlepsi okazali się studenci z III roku grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej.

  Zwycięstwo w kategorii grafika przypadło Monice Paterek, a wyróżnienie honorowe w tej samej kategorii otrzymała Julia Kosmecka. Zwycięzcą w kategorii animacja został Adrian Kantor.

  „Tworząc animacje chciałem spróbować swoich sił w animacji poklatkowej. Bardzo spodobały mi się animacje rysowane odręcznie i to właśnie taki styl wybrałem przy tworzeniu mojej pracy. Chciałem ukazać w niej samotność i ulotność chwili. Jest mi niezmiernie miło, że moja animacja została wyróżniona przez jury i czuje się zaszczycony faktem, że moja praca wystawiona została na wernisażu” – mówi Adrian Kantor, student III roku kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, zwycięzca w kategorii animacja.

  Dla Julii Kosmeckiej, inspiracją do stworzenia projektu były protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej zorganizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. „Zaobserwowałam jak wiele kobiet i mężczyzn zaangażowało się w tą inicjatywę w całej Polsce. Uważam, że jako osoba utrwalająca w jakiś sposób rzeczywistość, powinnam wybrać właśnie ten temat. Jako artysta powinnam wyrażać emocje targające częścią społeczeństwa, które uczestniczyło w wydarzeniach w 2020 roku. Wyróżnienie w konkursie jest dla mnie zaszczytem. Otrzymanie takiej nagrody zachęca do dalszego, nieustannego rozwoju” – tłumaczy Julia Kosmecka, studentka III roku kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, zdobywczyni honorowego wyróżnienia w kategorii grafika.

  Studenckie prace oceniało jury w składzie: dr Patrycja Longawa – przewodnicząca jury, prof. dr hab. Andrzej Głowacki, mgr Mikołaj Birek, dr Krzysztof Groń oraz mgr Małgorzata Domiszewska.

  Wszystkie zakwalifikowane do przeglądu prace można oglądać w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Wystawa będzie czynna przez cały rok.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com