sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

  „Disco Boy” – film kręcony na Podkarpaciu otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie! Serdecznie gratulujemy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach od 16 do 26 lutego 2023 roku odbył się 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Jak co roku wybierane są na nim najlepsze filmy. Jest to z pewnością jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i na świecie i odbywa się corocznie w lutym. W tym roku film, kręcony na Podkarpaciu otrzymał nagrodę podczas tego konkursu – Srebrnego Niedźwiedzia za zdjęcia! Zwycięzcom, którzy brali udział przy produkcji „Disco Boya” serdecznie gratulujemy!

  Zdjęcia do filmu powstawały w Paryżu, Afryce (Wyspa Reunion) i… w Mrzygłodzie na Podkarpaciu. To właśnie te podkarpackie plenery zainteresowały twórców filmu „Disco Boy”. W październiku 2021 roku międzynarodowa ekipa filmowców realizowała tutaj zdjęcia. Na Podkarpaciu powstały ujęcia, które znalazły się na początku filmu – to tu rozgrywa się historia trudnej podróży Alexa (w tej roli Franz Rogowski) przez Europę, by wstąpić do Legii Cudzoziemskiej.

  „Disco Boy” jest debiutem fabularnym Giacomo Abbruzzese – włosko-francuskiego reżysera, który jest również autorem scenariusza do filmu. To międzynarodowa koprodukcja pomiędzy Francją (Films Grand Huit), Włochami (Dugong), Belgią (Panache Productions) i Polską (Donten & Lacroix Films).

  „Disco Boy” to europejski dramat koprodukcyjny z 2023 roku, wyreżyserowany przez Giacomo Abbruzzese w jego debiucie fabularnym, z Franzem Rogowskim w roli Aleksei. Film przedstawia splecione ze sobą historie Aleksieja, członka francuskiej Legii Cudzoziemskiej i Jomo, bojownika partyzanckiego w wiosce w Delcie Nigru. Film miał swoją premierę 19 lutego 2023 roku, z kolei 5 kwietnia 2023 roku trafi do francuskich kin.

  Film powstał w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego – mechanizmu finansowego wsparcia dla producentów filmowych ze środków Podkarpackie i Rzeszów – stolica innowacji.

  W tym roku przewodniczącą jury była Kristen Stewart. Komisja przyznała nagrody następującym filmom oraz twórcom:

  ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ: Nicolas Philibert (reżyser), Céline Loiseau, Gilles Sacuto, Miléna Poylo (producenci) – „On the Adamant” 

  GRAND PRIX Christian Petzold – „Afire”  

  NAGRODA JURY João Canijo – „Bad Livingr”  

  REŻYSERIA Philippe Garrel – „The Plough”    

  ROLA GŁÓWNA Sofía Otero – „20.000 species of bees” 

  ROLA DRUGOPLANOWA Thea Ehre – „Till the End of the Night” 

  SCENARIUSZ Angela Schanelec – „Music”  

  WYJĄTKOWY WKŁAD ARTYSTYCZNY Hélène Louvart za zdjęcia do filmu „Disco Boy”    

  NAJLEPSZY DEBIUT „Adentro mío estoy bailando” – Leandro Koch, Paloma Schachmann   DEBIUT – WYRÓŻNIENIE „The Bride” – Myriam Uwiragiye Birara  

  FILM DOKUMENTALNY „El eco” – Tatiana Huezo

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com