środa, 24 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Kolejne agregaty prądotwórcze trafią na Ukrainę

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Kolejna partia agregatów prądotwórczych pojedzie z Rzeszowa do ogarniętej wojną Ukrainy. Sprzęt ufundowała Fundacja Deloitte Polska. Sprzęt produkujący prąd trafi do ośmiu ukraińskich miast. Tym razem do naszych sąsiadów pojedzie pięćdziesiąt urządzeń.

    O przekazywanie Ukraińcom agregatów, jesienią ubiegłego roku zaapelowała Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego.

    Wzywam wszystkie miasta, miasteczka i regiony w całej Europie, by przyłączyły się do kampanii „Generatory nadziei”. Razem możemy naprawdę wiele zdziałać. Dzięki generatorom będzie można utrzymać w ruchu najważniejsze obiekty w kraju. Zapewnią one energię szpitalom, szkołom, wodociągom, punktom pomocy i schronom

    Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego.

    Rzeszów od początku wojny wspiera Ukrainę w różnych aspektach. Przyjmując i opiekując się uchodźcami, przekazując pomoc humanitarną czy organizując wsparcie i integrację dla przebywających w naszym mieście Ukraińców. Także przekazując agregaty prądotwórcze.

    Zwracają się do nas merowie ukraińskich miast z prośbą o pomoc, ale zwracają się też przedsiębiorcy, którzy mogą i chcą pomóc. Naszym zadaniem jest ich połączyć. Tak, żeby pomóc ukraińskim miastom, szkołom, szpitalom. Po ostatnim apelu miasta, firmy i organizacje zgłaszają się do nas z propozycją przekazania sprzętu lub przekazują go bezpośrednio do ukraińskich miast. Przedsiębiorstwa robią także zbiórki pieniędzy na zakup agregatów. Działamy wspólnie

    Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

    Do akcji „Generatory nadziei” włączyła się firma Deloitte, która za pośrednictwem Fundacji Deloitte Polska ufundowała i przekazała 50 agregatów.

    Nasza fundacja od pierwszego dnia wojny włączyła się działania na rzecz Ukrainy. Współpracowaliśmy w sumie z 19 organizacjami pozarządowymi, organizując pomoc humanitarną dla blisko 10 000 ofiar wojny. Z jednej strony zależy nam na tym, żeby pomoc trafiała tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, dlatego też, zgodnie z prośbą merów ukraińskich, przekazujemy do ich miast agregaty. Z drugiej – jesteśmy nastawieni na działania długofalowe i inwestujemy w projekty z efektem skali, szczególnie edukacyjne

    mówi Adam Mariuk, prezes Fundacji Deloitte Polska

    To niezwykle istotny aspekt pomocy i cieszę się, że jako fundacja możemy wesprzeć to działanie

    Tomasz Brud, prezes Fundacji Medyk dla Zdrowia.

    Generatory trafią do ośmiu miast. To Równe, Tarnopol, Konotop, Czernihów, Lwów, Truskawiec, Iwano-Frankowsk i Łuck. Będą pracować m.in. na Uniwersytecie im. Iwana Franki we Lwowie oraz Politechnice Lwowskiej.

    Politechnika Lwowska kształci 35 tysięcy studentów. Generatory będą nam bardzo potrzebne zarówno do codziennej pracy, jak i oświetlenia schronów, kiedy zostanie ogłoszony alarm rakietowy. Bardzo za nie dziękujemy

    Wołodymyr Szepitczak, prorektor Politechniki Lwowskiej

    Jak powiedział prezydent Rzeszowa, to dla nas bardzo smutny i tragiczny dzień, rocznica wtargnięcia na Ukrainę. Szczerze dziękujemy mieszkańcom Rzeszowa i całemu narodowi polskiemu. To dla nas bardzo ważne czuć waszą pomoc.

    Julia Daciuk, przedstawicielka miasta Łuck
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com