wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Czy prezydent Joe Biden przyjechał do Kijowa nocnym pociągiem z Rzeszowa?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 20 lutego prezydent USA Joe Biden przebywa z niezapowiedzianą wizytą ukraińskiej stolicy – Kijowie. Wizyta amerykańskiego przywódcy do samego końca była utrzymywana w tajemnicy.

  Jak podaje radio RMF FM prezydent Joe Biden podczas spotkania z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim zapowiedział, że Ukraina otrzyma kolejną pulę wsparcia o wartości 500 mln dolarów, amunicję do systemów Himars.

  W najbliższy piątek 24 lutego przypada pierwsza rocznica inwazji Rosji na Ukrainę, jest to pierwsza wizyta obecnego prezydenta USA na terenie Ukrainy od momentu rozpoczęcia działań zbrojnych.

  W swojej wypowiedzi prezydent Joe Biden powiedział podczas spotkania:

  Skierujemy miliardy dolarów, żeby zapewnić funkcjonowanie ukraińskiego społeczeństwa, ponieważ – jak pokazuje przykład Ukrainy – wolność jest bezcenna i warta tego, by toczyć o nią walkę Poświęcenie Ukrainy jest ogromne, natomiast gospodarka Rosji walczy o przetrwanie. Dziesiątki tysięcy Rosjan uciekają ze swojego kraju. Putin liczył, że nie będziemy w stanie zebrać koalicji, ale źle to rozegrał

  Joe Biden, prezydent USA

  Jak podaje radio RMF FM prezydent Joe Biden prawdopodobnie przyjechał do Kijowa nocnym pociągiem, który miał nadjechać z kierunku polskiej granicy. Tuż przed pojawieniem się amerykańskiego prezydenta w stolicy Ukrainy zawyły syreny przeciwlotnicze. Jeszcze wczoraj nic nie zapowiadało, że do dzisiejszej wizyty w Kojowie dojdzie. Wiadomo było tylko tyle, że prezydent Biden wybiera się z wizytą do Polski. Gdzie jutro ma wygłosić przemówienie na terenie Zamku Królewskiego w Warszawie. Czy prezydent Biden będąc w Polsce odwiedzi Rzeszów?

  [AKTUALIZACJA]

  Joe Biden przyleciał najpierw do bazy w Rammstein w Niemczech, a dopiero potem wojskowym samolotem dotarł do Rzeszowa – wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM. Z kolei do Kijowa prezydent USA przyjechał pociągiem z Polski. Istniało jednak kilka wariantów podróży i rozważano spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim na granicy polsko-ukraińskiej – informują media w USA.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com