czwartek, 18 kwietnia, 2024
+

Siatkarki Developresu wrócą z Radomia z kompletem punktów

W pierwszym meczu 16 Kolejki Tauron Ligi Kobiet Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrała z MOYA Radomka Lotnisko Radom w Radomiu 3:1. Zdobywając komplet punktów. MVP piątkowego spotkania została przyjmująca rzeszowskiej drużyny Weronika Szlagowska.

Od początku pierwszego seta dobrze w piątkowe spotkanie weszły rzeszowianki, które grały dobrze zagrywką i blokiem. Wypracowały sobie cztery punkty przewagi 8:4. W tym fragmencie seta dobrze w polu serwisowym spisywała się Weronika Szlagowska. Dzięki czemu przyjezdne wypracowały sobie przewagę, którą sukcesywnie utrzymywały. W drugiej części pierwszego seta podwyższając ją do 6 punktów 14:8. W tym fragmencie gry dobrze spisywały się Weronika Centka i Gabriela Orvosova. Przewaga gości rosła i gdy w polu zagrywki stanęła Julia Bińczycka zrobiło się już 19:10 dla Developresu, który spokojnie dograł partię do końca.

Druga to zdecydowanie lepsza gra Radomianek. Od początku seta wypracowały sobie przewagę, którą rzeszowskie siatkarki próbowały niwelować. Dobrze grała Natalia Murek, Małgorzata Jasek Dzięki czemu utrzymywały czteropunktową przewagę 13:9, 19:15

W trzecim secie rzeszowianki odskoczyły od przeciwniczek od samego początku. Dobrze weszła w seta gruzińska przyjmująca Ann Kalandadze, dzięki czemu zbudowała się przewaga 4:1. i 7:3 po dobrej grze Weroniki Centki. Nagle w pewnym momencie w gre przyjezdnych wdarł się chaos. Zaczęły popełniać błędy w ataku.

Gdy pomyliła się w ataku Jasek, ekipa gości prowadziła 19:16. W samej końcówce nastąpił jednak zwrot akcji, przy zagrywkach Justyna Łukasik Radomka wygrała cztery kolejne akcje i po bloku Martyna Świrad to ona miała piłkę setową 24:23. Gdy w ataku uderzyła Kalandadze wydawało się, że jest już po secie, ale wideo weryfikacja go przedłużył. Zaciętą walkę finalnie blokiem zamknęły rzeszowianki.

W czwartym secie gospodynie weszły lepiej wypracowały minimalną przewagę 4:2. Natomiast rzeszowianki zaczęły grać lepiej z dobrej strony pokazała się Orvosova, która wzięła na swoje barki ciężar gry. Do tego z pola serwisowego dobrze zagrywała Katarzyna Wenerska. Dzięki czemu przyjezdne odskoczyły na 12:8.  Developres zwiększył jeszcze dystans, gdy w polu zagrywki stanęła Szlagowska 19:13

MOYA Radomka Lotnisko Radom – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
    (15:25, 25:20, 28:30, 19:25)

Radomka: Samara, Świrad, Bugg, Jasek, Braga, Łukasik, Strasz (L) oraz Murek, Biała, Zaborowska, Moskwa
    Developres: Obiła, Centka, Wenerska, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Szczygłowska (L) oraz Bagrowska, Rapacz, Jurczyk, Bińczycka
    MVP: Weronika Szlagowska