+

Developres umacnia się na pozycji lidera Tauron Ligi

Piotr Litewski Jr.
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

Siatkarki Developresu pewnie wygrały z zajmującym 4. miejscem w lidze, klubem z Bielska-Białej. Zwycięstwo rzeszowianek ani przez chwile nie było zagrożone. Kolejny fantastyczny występ zaliczyła Ana Kalandadze i Jelena Blagojević.

Po blisko trzytygodniowej przerwie, rzeszowscy kibice ponownie mogli zobaczyć swoje ulubienice na Podpromiu. Do stolicy Podkarpacia przyjechała rewelacja tego sezonu, BKS Bielsko-Biała. Gospodynie, by powiększyć przewagę do 5. punktów nad drugim w tabeli ŁKS-em, musiały wygrać za 3 punkty.

W spotkanie lepiej weszły bielszczanki, które prowadziły już 0:3. Siatkarki z Rzeszowa zaczęły odrabiać straty dzięki skutecznej w ataku Jelenie Blagojević i Anie Kalandadze. Przy zagrywce Magdy Jurczyk, Developres odskoczył na 7 oczek i kilkupunktowe prowadzenie utrzymało się do końca seta.

Przyjezdne chciały pokazać się z dobrej strony i powalczyć z gospodyniami o punkty w ligowej tabeli. Druga partia stała na wyrównanym poziomie. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Przy wyniku 17-17 na zagrywkę poszła Weronika Centka i dzięki jej zagrywkom rzeszowianki wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Był to kluczowy moment seta. Formalności dopełniła Blagojević, która pewnym atakiem zakończyła partię do 21.

W kolejnej odsłonie meczu gospodynie poszły za ciosem. Miały pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Szybko wypracowały sobie wyraźną przewagę 8-1. Do dobrze spisującego się w ataku duetu przyjmujących Blagojević — Kalandadze, dołączyła atakująca Iza Rapacz. Zawodniczki ze Śląska ani przez moment nie zagroziły rzeszowiankom, zdobywając zaledwie 16 punktów.