środa, 7 czerwca, 2023
+

  Czy już wiesz co zrobisz ze swoim 1,5% podatku?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przekazując 1,5% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym można wesprzeć to co dzieje się blisko. W ten sposób pomagamy rozwijać działalność na rzecz osób potrzebujących. Przekazując procent swojego podatku można pomóc osobom bezdomnym, chorym, ośrodkom kultury, czy klubom sportowym.

  Według danych Ministerstwa Finansów, w 2022 roku Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) 1 114 mln zł z rozliczenia 1 % PIT za 2021 rok. To o 141 mln zł więcej niż w 2021 r. Wsparcie w takiej formie przekazało 15,9 mln podatników, o 0,6 mln więcej niż rok wcześniej. Przeciętna kwota przekazana na rzecz tych organizacji przez jednego podatnika wyniosła 70 zł.

  mat. Urząd Miasta Rzeszów

  Mamy właśnie ten czas, kiedy Polacy składają zeznania podatkowe. Składamy je w różnym czasie, korzystamy z różnych ulg, rozliczamy się na rozmaite sposoby, ale każdemu z nas przysługuje możliwość wskazania organizacji, której zostanie przekazane 1,5 procent naszego podatku. Gorąco do tego zachęcamy, aby wspomagać w ten sposób organizacje pozarządowe, szczególnie te działające lokalne. Jestem przekonany, że dzięki temu będą mogły się jeszcze szybciej rozwijać i prowadzić jeszcze lepsze działania na terenie miasta.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  fot. Urząd Miasta Rzeszów

  Miejska kampania promocyjna będzie prowadzona różnymi kanałami. To m.in. informacje w sieci i mediach społecznościowych, na plakatach w przestrzeni publicznej, na elektronicznych tablicach informacyjnych w pojazdach komunikacji miejskiej. Lista rzeszowskich organizacji pożytku publicznego znajduje się tutaj

  Każdy z nas uzupełniając PIT ma możliwość wybrania bezpośrednio organizacji, do której idą jego pieniądze. Gdybyśmy nie wskazali konkretnego celu, ta część podatku poszłaby do wspólnego worka.  Jako rada wespół z prezydentem i służbami miejskimi przygotowaliśmy akcję promocyjną, której celem jest promocja wsparcia w ten sposób lokalnych organizacji.

  Marcin Deręgowski, miejski radny PO, przewodniczący Rzeszowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com