czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Wygrana Stali Rzeszów na start rundy wiosennej z Puszczą Niepołomice

Stal Rzeszów wygrała na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 1-0 (0-0) w meczu 19. Kolejki Fortuna 1 ligi. Jedyną bramkę dającą komplet punktów zdobył Andreja Prokić.

W 16. minucie z prawej strony dośrodkowanie z rzutu wolnego uderzeniem głową wykończył Emil Thiakane. Piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 24 minucie Piotr Głowacki faulował Piotra Mrozińskiego tuż przed swoim polem karnym.

W 31. minucie w polu karnym Przemysława Pęksy najpierw próbował uderzyć Lucjan Klisiewicz. Następnie do piłki doszedł Hubert Tomalski, który wycofał do Serafina, który uderzył prsotym podpiciem tuż obok slupka bramki gospodarzy.

W 52. minucie Dawid Olejarka z prawej strony pola karnego uderzył na bramkę. Piłkę odbił (bramkarz Puszczy). Futbolówka została zebrana przez Michalika, ale z jego uderzeniem też poradził sobie bramkarz przyjezdnych.

W 72. minucie Głowacki dośrodkował z lewej strony, do piłki doszedł Krzysztof Danielewicz, uderzając głową.

W 73. minucie okazję wykorzystał Andreja Prokić wykorzystał otrzymaną piłkę od Bartłomieja Poczobuta płaskim strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza Puszczy. Tym samym otwierając wynik spotkania. To 6 bramka rzeszowskiego napastnika w tym sezonie.

W 79. minucie Thiago otrzymał piłkę z głębi boiska, znajdując się plecami do bramki przed polem karnym odwrócił się i uderzył na bramkę. Dobrą interwencją wykazał się Pęksa.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice 1-0 (0-0)

1-0 Andreja Prokić 73.

Stal: Pęksa – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Poczobut, Wolski – 69. Michalik, Olejarka (89. Marcel Kotwica), Sadłocha (62. Krzysztof Danielewicz), Mustafaev (62. Andreja Prokić).

Puszcza: Wróblewski – Mroziński, Wojcinowicz (75. Roman Jakuba), Sołowiej, Koj – Thiago, Serafin, Pięczek, Thiakane, Tomalski (75. Artur Siemaszko) – Klisiewicz (50. Rok Kidric).

żółte kartki: Głowacki, Michalik, Marczuk – Klisiewicz, Kidrič, Serafin.

sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)