poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Porażka Resovii w Krakowie na otwarcie rundy wiosennej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Resovia Rzeszów przegrała z Wisłą Kraków w wyjazdowym spotkaniu w ramach 19. Kolejki Fortuna 1 ligi. Piątkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Białej Gwiazdy.

  W 11. minucie Wasiluk próbował zaskoczyć Mikołaja Biegańskiego uderzeniem z dalekiego dystansu. Bramkarz Wisły poradził sobie z tym strzałem bez problemów.

  w 16 minucie Wisła Kraków otworzyła wynik piątkowego spotkania. Po rozegraniu rzutu rożnego z lewej strony boiska Junca dośrodkował wprost na głowę Borisa Moltenisa. Piłka trafiła jeszcze w Łukasza Seweryna i wpadła do siatki.

  W 22 minucie dośrodkowanie z prawej strony po rzucie rożnym. Piłka trafia do francuskiego obrońcy Borisa Moltenisa, który uderzył głową, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

  W 35 minucie piłka trafiła do Pedro Viery, który wycofał do Wasiluka, który ponownie uderzył z dystnasu, a Biegański odbił do boku nie dając się zaskoczyć.

  W 36 minucie Luis Fernandez podwyższył prowadzenie Białej Gwiazdy. Wykorzystując podanie z prawej strony boiska od Miki Villara. Hiszpan uderzył płasko tuż obok bezradnego Branislava Pindrocha.

  W doliczonym czasie gry na uderzenie głową zdecydował się Mehdi Lehaire, ale jego uderzenie było za słabe, żeby piłka trafiła do siatki.

  W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy w pierwszych minutach tej części gry stworzyli dwie okazje na podwyższenie prowadzenia.

  Po godzinie gry piłkę z prawej strony zagrał Junca, piłka trafiła do Kacpra Dudy, który uderzył z dystansu. Dobrą interwencją w ekwilibrystyczny sposób obronił Pindroch.

  W 70. minucie na uderzenie zdecydował się jeden z zawodników Reosvii, ale piłka po jego uderzeniu w środek bramki złaapał bramkarz.

  W doliczonym czasie gry Resovia próbowała strzelić bramkę kontaktową, ale nie udało się pokonać bramkarza i zmniejszyć strat.

  WISŁA KRAKÓW – RESOVIA 2:0 (1:0)
  1
  -0 Łukasz Seweryn 16.
  2-0 Luis Fernández 36.

  Wisła Kraków: Biegański – Jaroch, Łasicki, Moltenis, Juncà – Villar (74. Michał Żyro), Duda (89. Bartosz Talar), Basha (50. Igor Sapała), Fernández, Młyński (74. Álex Mula) – Rodado (89. Sergio Benito).

  Resovia: Pindroch – Seweryn (77. Dawid Pieniążek), Komor, Hoogenhout, Adamski – Vieira (57. Kamil Antonik), Wasiluk, Lehaire, Mróz (77. Miłosz Kałahur), Eizenchart (69. Rafał Mikulec) – Sylvestr (77. Maciej Górski).

  żółte kartki: Fernández – Sylvestr.

  sędzia: Marcin Kochanek (Opole).
  widzów: 9311

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com