czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Andrzej Duda spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek w Rzeszowie doszło do spotkania prezydentów Polski i Ukrainy. Prezydent Wołodymyr Zełenski zrelacjonował swoją ostatnią aktywność z szeregu spotkań w stolicach europejskich. Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w trakcie powrotu ukraińskiego przywódcy do kraju. Prezydent Ukrainy w drodze powrotnej z Brukseli, Paryża i Londynu na lotnisku Rzeszów – Jasionka spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Gdzie opowiedział o swoich wizytach w europejskich stolicach.

  W Londynie spotkał się z nowym premierem Rishi Sunakiem, na audiencji spotkał się z następcą brytyjskiego tronu Królem Karolem III. W Brukseli ukraiński prezydent wystąpił w Parlamencie Europejskim, spotkał się również z unijnymi politykami podczas szczytu Rady Europejskiej. We francuskiej stolicy doszło do spotkania z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

  Prezydenci podczas czwartkowego spotkania omówili aktualną sytuację dotycząca bezpieczeństwa w regionie i sytuacji na froncie. Tematem rozmowy były również sankcje nakładane na Rosję, oraz dalsze wsparcie militarne. Prezydent Zełenski podziękował również za wsparcie jakie Ukraina otrzymuje od Polski.

  Rozmowa dotyczyła także planowanych przyszłych aktywności dyplomatycznych pana prezydenta i budowania agendy przed zbliżającym się szczytem NATO w Wilnie. W przyszłym tygodniu pan prezydent Andrzej Duda spotka się z Sekretarzem Generalnym NATO, więc ta wymiana opinii i informacji między prezydentem Polski i Ukrainy w kontekście tych aktywności jest tutaj bardzo ważna.

  Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com