piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Zaproszenie na walentynkowy „Romans z literaturą” czyli wieczór sztuką zdobiony

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w niedzielę, 19 lutego o godzinie 16.00 w Kinie za rogiem Cafe znów zabrzmi nastrojowa muzyka, poezja i proza, a nasz wzrok przyciągną wspaniałe nakrycia głowy rzeszowskiej pisarki i poetki Joanny Prejzner. Wszystko za sprawą walentynkowego „Romansu z Literaturą”.

  Podczas wydarzenia usłyszymy wiersze Mileny Tejkowskiej, Wojciecha Kani, Bartosza Konopnickiego oraz Waldemara Wilka. Natomiast fragmenty swojej prozy zaprezentują: Katarzyna Bester, Maja Drożdż, a także Karolina Winiarska.

  Między fragmentami literatury poetów i pisarzy będzie można wysłuchać muzyki Bożeny Stachyry (Violin & Piano).

  Niebywałą atrakcją wydarzenia będzie prezentacja fascynatorów, których wykonaniem od lat zajmuje się pisarka i poetka Joanna Prejzner. Jest to jedna z jej niebanalnych pasji. Na fotografii poniżej jej oryginalne nakrycia głowy prezentowane były niedawno podczas wieczoru literackiego w rzeszowskim WDK (kreatorka fascynatorów – trzecia od lewej).

  Fot. Facebook Małgorzata Szepelak

  „Romans z literaturą” zawsze łączy przyjemne z pożytecznym, dlatego na spotkaniu w Kinie za Rogiem Cafe prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację Jakuba Cieleckiego.

  Po części oficjalnej odbędzie się jak zawsze wspólna sesja zdjęciowa uczestników spotkania.

  Pierwsze spotkanie z cyklu „Romans z literaturą” odbyło się w lipcu, również w Kinie za Rogiem Cafe, drugie, październikowe w Dzikowcu, a w grudniu miłośnicy literatury i muzyki spotkali się w rzeszowskiej kawiarni „Niebo w mieście”. Teraz znów powraca do rzeszowskiego kina przy ul. Świętego Mikołaja.

  Fot. Fundacja Lazarus

  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 i poprowadzi je Izabela Fac, która od lat wspiera wszelkie kulturalne inicjatywy. Razem z pisarką Małgorzatą Matwij przy współpracy z Fundacją Lazarus Rycerskim i Szpitalnym Zakonem świętego Łazarza z Jerozolimy organizują to cykliczne wydarzenie spajające różne dziedziny sztuki z dobroczynnością.

  Cel jaki przyświeca organizatorom „Romansu z Literaturą” to potrzeba zintegrowania oraz pokazania młodej debiutem sceny literackiej oraz spotkania w jednym miejscu świata literackiego, sztuki i muzyki.

  Serdecznie zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com