13,6 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023
+

  Za nami gala wręczenia statuetek w Łańcucie za szczególne zasługi w kulturze. Sprawdź, kto otrzymał nagrodę?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 20 lat w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbywa się Gala wręczenia statuetek „Animator Kultury” oraz „Sponsor Kultury”. Jest to uroczystość podczas której zostają nagrodzone osoby, które w szczególny sposób działają na rzecz kultury oraz wspierające finansowo lub materialnie wszelkie wydarzenia kulturalne w mieście.

  W tym roku 4 lutego na uroczystej gali laureatami wybranymi zgodnie przez Kapitułę MDK zostali: Pani Joanna Kluz – „Animator Kultury 2023” oraz Pani Edyta Szczęch – Jajuga – „Sponsor Kultury 2023”. Statuetki oraz gratulacje laureatom złożyli: Pan Rafał Kumek – Burmistrz Miasta Łańcuta, Pan Andrzej Piechowski – Dyrektor MDK w Łańcucie, Pan Damian Drąg – Dyrektor WDK w Rzeszowie, Pan Karol Ożóg – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Adam Opałka – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Łańcuta. Pani Joanna Kluz jest kierownikiem Działu Historii Miasta w Muzeum – Zamku w Łańcucie.

  Zawsze czynnie, z zapałem i radością współtworzenia uczestniczy w kulturalnych działaniach MDK, szczególnie na polu historycznym. Pani Edyta Szczęch – Jajuga jest Dyrektorem banku PKO BP w Łańcucie. Od wielu lat wspiera z serdecznością działalność naszej instytucji.

  Sobotni wieczór uświetnił muzycznie i wokalnie spektaklem „ A może by tak jeszcze raz” Teatr Muzyczny Broadway z Giedlarowej pod kierownictwem dyrektora Marka Krauza. Kuplety o Animatorze i Sponsorze Kultury przeczytała autorka Aurelia Piekło.

  Wydarzenie zostało współfinansowane z budżetu Miasta Łańcuta, za co należą się szczególne podziękowania Burmistrzowi Panu Rafałowi Kumkowi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com