czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Olafek chce sam usiąść. Pomóżmy chłopcu w walce o sprawność!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Roczny Olaf już w pierwszej dobie życia miał operację na przepuklinę oponowordzeniową. Od tej pory musi być cewnikowany co 2,5 h przez soją mamę. Przyjmuje również leki na stałe. Ma ponad rok, a sam nie trzyma główki. Każda złotówka jest dla niego ratunkiem. Pomóżmy Olafkowi walce o sprawność!

  Na stronie internetowej, na której prowadzona jest zbiórka na rehabilitację Olafa możemy przeczytać:

  Na skutek operacji w mojej małej główce powstało wodogłowie. W tym momencie jestem już po operacji zastawki. Zastawka ta będzie prawidłowo odprowadzać płyn mózgowo rdzeniowy, aby ciśnienie nie wzrastało. W moim jeszcze krótkim życiu przeszedłem również operację na całkowitą, wrodzoną zaćmę oczka lewego. Po operacji oczekuję na terapię wzroku, która jest mi potrzebna, aby moje oczka nie uciekały w różne strony. Czeka mnie jeszcze operacja drugiego oczka, na którym jest również zaćma tylko częściowa. Już blisko do operacji przepukliny, tym razem pachwinowej. Niestety nowy rok i nowe operacje 🙁 

  Olaf urodził się również z osteochondrodysplazją kostną. To znaczy, że jego rączki i nóżki są krótsze niż być powinny. Ma również wiotkość mięśni, przez co wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji. Jego klatka piersiowa także jest mniejsza. Jego nóżki były nazwane stopami końsko-szpotawymi. Były jak obwarzanki, dlatego chłopiec przez 5 tyg. miał je w gipsie.

  Olaf jest maluchem z wieloma obciążeniami i jest mu bardzo ciężko. Ma już prawie rok a nie trzyma sam główki. Wiotkość mięśni, osteochondrodysplazja kostna (krótsze kończyny, deformacja kości, palców, czaszki). Przez to wszystko chłopiec został zdyskwalifikowany z kaskoterapi, na którą tak czekał i zbierał pieniążki.

  Kaskoterapia była dla niego szansą na lepsze życie i prostszą główkę, ale niestety w klinice w Czechach tę nadzieję i szansę mu odebrano… 

  Teraz ratuje Olafa już tylko wyczerpująca, intensywna i bardzo kosztowna rehabilitacja. 

  Deformacji jego główki już nikt nie naprawi, ale każdy kto czyta jego historię może mu pomóc w walce o sprawność. Jakie jest pragnienie chłopca?

  Marzę o tym, żeby trzymać główkę, móc się przekręcać na boki i z plecków na brzuszek…

  Fundacja Spina: Olaf Walach, nr KRS: 0000297411

  Zbiórka organizowana jest również na zrzutka.pl. Zbiórka obejmuje koszty leczenia oraz sprzęt medyczny, którego Olaf będzie potrzebował w najbliższym czasie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com