piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Jacy właściwie są Polacy? Jakie mają wady, a jakie zalety? Ta ten temat porozmawiają uczestnicy lutowej Literackiej Blogosfery!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Filia nr 8, przy ul. Okulickiego 3 odbędzie się w piątek, 10 lutego o godz. 18.00 kolejne spotkanie miłośników literatury. Tym razem porozmawiamy o Polakach.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na kolejną Literacką Blogosferę! Tematem przewodnim spotkania będą wady i zalety Polaków, które na przestrzeni wieków zostały ukazane w literaturze.

  Uczestnicy wydarzenia podadzą przykłady zalet i wad naszych rodaków, poparte fragmentami literatury. Mogą to być zarówno wiersze, jak i różne gatunki prozy. Z pewnością w dramacie znajdziemy również przykłady, w których uwidocznione są charakterystyczne dla Plaków cechy charakteru, usposobienia. Co przeważy wpodczas debaty? Czy jako naród mamy więcej zalet czy wad?

  To się okaże w piątek, 10 lutego po spotkaniu ludzi, którym czytanie poezji, prozy czy także dramatu sprawia ogromną przyjemność, i którzy chętnie polecają swoje książkowe odkrycia innym czytelnikom.

  Organizatorkami wydarzenia, oprócz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie są: Aleksandra Szponar, historyk, archiwista, bibliotekarz, właścicielka bloga Pasjonatka poleca oraz Paulina Molicka, copywriterka, autorka bloga pod nazwą Recenzje Dropsa Książkowego.

  Uczestników i słuchaczy ugości w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 8 Patrycja Jankowska-Solecka z Biblioteki Filii nr 8, która prowadząc spotkanie, dorzuci zapewne swoje pięć groszy w temacie cech charakteryzujących nasze społeczeństwo.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na kolejną Literacką Blogosferę!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com