czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Pewne zwycięstwo Developresu Bella Dolina Rzeszów w Tarnowie

Developres Bella Dolina Rzeszów bez problemu wygrał kolejne spotkanie w ramach 14 Kolejki Tauron Ligi. Tym razem przeciwniczkami podopiecznych trenera Antigi były zawodniczki beniaminka ligi Roleski Grupa Azoty Tarnów. Zawodniczki z Rzeszowa bez problemu wygrały bez straty seta. MVP meczu została libero Developresu Aleksandra Szczygłowska.

Od pierwszych piłek pierwszej partii piątkowego spotkania w Tarnowie to zawodniczki z Rzeszowa lepiej weszły w spotkanie. Prowadząc 6-1. Rozgrywająca Katarzyna Wenerska mogła liczyć na skuteczną grę swoich skrzydłowych czeskiej atakującej Gabrieli Orvosovej, czy gruzińskiej przyjmującej Any Kalandadze. Podopieczne dobrze znanego w Rzeszowie Marcina Wojtowicza nie dały za wygraną grały punkt za punkt doprowadzając do wyniku 18-19. W końcówce otwierającej pierwszej partii Rysice odskoczyły i nie oddały już prowadzenia. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 20-25.

W drugi set lepiej weszły gospodynie, które grały z rzeszowiankami jak równy z równym, punkt za punkt. W środkowej fazie seta na tablicy widniała trzypunktowa przewaga tarnowianek 13-10. W tym momencie siatkarki z Rzeszowa włączyły drugi bieg doprowadziły do wyrównania. Potrafiły odskoczyć ustabilizowały swoją grę i spokojnie mogły kontrolować to co dzieje się w drugiej partii spotkania. Od stanu 15-19 rzeszowianki pozwoliły na zdobycie tylko dwóch punktów gospodynią. Drugi set zakończył się wynikiem 17-25.

W trzeciego seta zdecydowanie lepiej weszły Rysice. Od samego początku kontrolowały to co dzieje się na boisku. Bardzo dobrze grały blokiem, do tego dołożyły zagrywkę w wykonaniu Weroniki Szlagowskiej. Na tablicy wyników pojawił się wynik 4-11. Rzeszowianki dominowały na siatce powiększając swoją przewagę do 5-15. Tarnowianki próbowały odrabiać przewagę do 11-18. Był to ostatni zryw po dobrej zagrywce Izabeli Rapacz było 11-22. Trzeci set zakończył się wynikiem 14-25, a całe spotkanie wynikiem 3-0 dla Developres Bella Dolina Rzeszów.

Roleski Grupa Azoty Tarnów – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 17:25, 14:25)

Roleski: Marcyniuk, Łyczakowska, Świstek, Ponikowska, Mazenko, Kowalska, Żurawska (L), Pawłowska (L) oraz Ociepa, Szczepańska, Mroczek, Szumera, Rybak

Developres: Obiała, Centka, Wenerska, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Szczygłowska (L) oraz Przybyła (L), Rapacz, Bagrowska, Bińczycka

MVP: Aleksandra Szczygłowska