-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody na nowej pływalni przy Matuszczaka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższy weekend nowa pływalnia przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie będzie areną Zimowych Mistrzostw Polski w skokach do wody. Na wieży i trampolinach będzie można zobaczyć krajową czołówkę. Mistrzostwa rozpoczną się już w piątek 3 lutego od 9:30

  W rozpoczynających się w piątek Mistrzostwach Polski startujący zawodnicy zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe: Senior – 18 lat wzwyż, A – urodzeni w latach 2005-2007, B – rocznik 2008-2009, C – rocznik 2010-2011 i D – 2012 i 2013.

  Na listach startowych jest ścisła krajowa czołówka, reprezentanci Polski, członkowie kadr narodowych z ubiegłego roku. Mistrzostwa będą jednocześnie eliminacją do reprezentacji w 2023 roku.

  Klub Sportów Wodnych Stal Rzeszów, czyli gospodarza weekendowych Zimowych Mistrzostw Polski reprezentować będą między innymi Kaja Skrzek, Aleksandra Błażowska, Maria Łukaszewicz. Wszystkie trzy zawodniczki specjalizują się w skokach z trampoliny. Maria Łukaszewicz skacze także z wieży.

  Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny. Skoki do wody to dyscyplina bardzo widowiskowa, wspaniale się ja ogląda. Tym bardziej w wykonaniu topowych zawodników i na tak pięknej pływalni, jaką obecnie dysponujemy. Jestem przekonany, że to będzie wspaniały weekend pełen niezapomnianych wrażeń.

  Kazimierz Łukaszewicz, prezes KSW Stal Rzeszów

  Wśród mężczyzn wystartują najbardziej znani zawodnicy rzeszowskiej Stali Kacper Leśniak i Andrzej Rzeszutek skaczący z trampolin. Będą rywalizować w skokach synchronicznych. Oprócz wyżej wymienionej dwójki kibice będą mogli zobaczyć rywalizację Roberta Łukaszewicza, Filipa Jachima czy też Eryka Drożdża i Valerie Rukh.

  Swój udział zapowiedzieli także zawodnicy z Warszawy, Tychów, Częstochowy czy Katowic. Na listach startowych są m.in. członkowie Kadry Narodowej Juniorów z 2022 roku – Emilia Witek, Natalia Piwowarska, Nataniel Dynak i Piotr Kolasa.

  Wstęp na zawody jest bezpłatny. W piątek popisy skoczków będzie można obserwować w godzinach 9:30-12:50 oraz 14:15-19. W sobotę od 9:30 do 19, a w niedzielę od 9:30 do 13:20. Organizatorzy przypominają o konieczności posiadania obuwia zmiennego.

  W czasie trwania Zimowych Mistrzostw Polski w skokach do wody zmianie ulegną godziny dostępności dla mieszkańców, którzy by chcieli od piątku do niedzieli skorzystać z basenu przy ulicy Matuszczaka:

  • W piątek i sobotę pływalnia będzie nieczynna w godzinach od 8:00 do 22:00 Wejście możliwe jedynie w godzinach 6:00 – 7:00.
  • W niedzielę pływalnia będzie nieczynna w godzinach od 8:00 do 16:00. Wejście będzie możliwe jedynie w godzinach 6:00-7:00, oraz od 16:00 do 20:30.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com