-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Ukraińscy uchodźcy będą mogli skorzystać z darmowych kursów cyfrowych w ramach programu Start IT – Cisco4Ukraine

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Program Start IT – Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Start IT jest częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Inauguracja programu połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE” odbyła się 1 lutego 2022 r.

  Kursy w ramach programu Start IT – Cisco4Ukraine obejmują dwa obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie, a niebawem dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe. Kursy prowadzone są w języku ukraińskim.

  Start IT wspiera program Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. CDA to długoterminowe partnerstwo strategiczne z władzami krajowymi i regionalnymi, kluczowymi sektorami gospodarki i środowiskiem akademickim, które pomaga przyspieszyć krajowy program cyfryzacji i otworzyć nowe możliwości dla kraju, jego firm i obywateli. Cisco CDA działa w ponad 40 krajach na całym świecie, a od niedawna także w Polsce.

  Rzeszów, 1 lutego 2023 r. – Cisco Networking Academy wraz ze swoim partnerem edukacyjnym, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie, zainaugurowały program Start IT – Cisco4Ukraine. Został on zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe.

  „Nasz program CDA w Polsce opiera się na 3 kluczowych filarach: wzmacnianiu krajowego bezpieczeństwa cybernetycznego, transformacji cyfrowej kluczowych branż oraz rozwijaniu umiejętności cyfrowych. Jesteśmy głęboko przekonani, że uruchomienie programu Start IT, oprócz istniejących inicjatyw realizowanych przez Cisco Networking Academy, pomoże stworzyć pulę talentów z odpowiednimi umiejętnościami cyfrowymi potrzebnymi do transformacji cyfrowej” – powiedział Guy Diedrich, SVP i Global Innovation Officer w Cisco.

  Start IT – Cisco4Ukraine: od kursów podstawowych do zaawansowanych

  Na poziomie podstawowym program Start IT jest przeznaczony dla osób, którzy dopiero zaczynają poznawać nowe technologie, lub rozważają zmianę ścieżki zawodowej na taką, gdzie kompetencje cyfrowe są niezbędne. Na poziomie zaawansowanym, program skierowany jest do specjalistów IT zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych i może pomóc im w uzyskaniu nowych certyfikatów.

  „Celem programu Start IT jest budowanie podstawowych umiejętności i świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa, a także rozwój kompetencji cyfrowych i umożliwienie kariery w sektorze IT. Nowe możliwości rozwoju zawodowego są szczególnie ważne dla Ukrainek, które musiały zrezygnować z dotychczasowej pracy i szukają odpowiedniego zatrudnienia” – powiedział Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

  „Obecnie kończymy szkolenie pilotażowe w ramach Start IT, które trwało od września 2022 do stycznia 2023. Jego celem było zebranie doświadczenia i dostosowanie oferty szkoleniowej do potrzeb rynku i możliwości kursantów. W pilotażu uczestniczyło ponad 700 osób” – powiedział prof. Tadeusz Pomianek, prezydent WSIiZ. „To dla nas ważne, że w ten sposób możemy wspierać proces tworzenia wykształconych kadr dla niepodległej Ukrainy. Widzimy, że kursanci są entuzjastycznie nastawieni do programu a wielu twierdzi, że to początek ich nowego życia”.

  Program jest dostępny bezpłatnie na wszystkich poziomach za pośrednictwem platformy Skills For All i ma na celu przeszkolenie 10 000 osób w ramach najnowszego zobowiązania Cisco Networking Academy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

  10 milionów osób w EMEA zostanie przeszkolonych w zakresie IT i cyberbezpieczeństwa

  Celem obchodzącej niedawno 25-lecie działalności Cisco Networking Academy jest zapewnienie kształcenia w zakresie umiejętności cyfrowych i cyberbezpieczeństwa 25 milionom ludzi na całym świecie w ciągu najbliższych 10 lat, w tym 10 milionom w regionie EMEA, i przygotowanie ich do objęcia stanowisk, które są najbardziej pożądane na rynku pracy. Do tej pory w kursach Cisco Networking Academy wzięło udział ponad 17,5 miliona osób z całego świata, w tym ponad 310 tys. z Polski, podnosząc w ten sposób swoje kompetencje cyfrowe. 95% osób, które wzięły udział w kursach umożliwiających uzyskanie certyfikatów Cisco, przyznało w ankiecie, że zawdzięcza im zdobycie pracy lub możliwość dalszego kształcenia.

  Cisco Networking Academy to jeden z najdłużej działających programów kształcenia kadr IT na świecie. Zapewnia wysokiej jakości kursy IT i cyberbezpieczeństwa, oferując uczestnikom praktyczne możliwości uczenia się za pośrednictwem platformy edukacyjnej oraz poprzez instruktorów w 190 krajach. Poprzez ekosystem partnerów program dociera także do społeczności, które w innym przypadku miałyby trudności z nabyciem nowych kompetencji, a nawet byłyby zagrożone wykluczeniem cyfrowym.

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie  to największa niepubliczna uczelnia wyższa na Podkarpaciu, powstała w 1996 roku jako rozwinięcie działalności Rzeszowskiej Szkoły Menadżerów i Stowarzyszenia Promocji i Przedsiębiorczości. Głównym pomysłodawcą i twórcą uczelni był dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, wieloletni Rektor, a obecnie Prezydent WSIiZ.

  W roku akademickim 2022/23 studia we WSIiZ rozpoczęło wraz ze słuchaczami podyplomowymi ponad 6,5 tys. studentów, w tym ponad 2,1 tys. cudzoziemców. Ze względu na duży odsetek studentów i pracowników spoza Polski (studenci pochodzą z ok 70 krajów) WSIiZ jest zaliczana, jako jedyna na Podkarpaciu, do uczelni o klasie międzynarodowej. Oferta Uczelni obejmuje 16 kierunków i ścieżek kształcenia w językach polskim oraz angielskim w 4 Kolegiach: Medycznym, Zarządzania, Informatyki Stosowanej oraz Mediów i Komunikacji Społecznej.

  Uczelnia oferuje szeroką paletę studiów podyplomowych oraz ma uprawnienia do nadawania tytułu doktora w zakresie nauk o mediach, a w roku 2023 uruchomione zostaną również seminaria doktoranckie w naukach medycznych oraz ekonomii i finansach.

  Priorytetem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie pozostają: najwyższa jakość edukacji, rozwój badań naukowych oraz współpraca z biznesem i samorządem. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu starannie dobranej kadry WSIiZ od lat zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich i światowych rankingach szkół wyższych (U-Multirank, GreenMetric), a nowatorskie metody nauczania i program dostosowany do potrzeb rynku pracy sprawiają, że WSIiZ należy do grona najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.

  O współpracy między WSIiZ a CISCO

  Współpraca Cisco i WSIiZ ma długą historię. W 2000 roku w siedzibie WSIiZ powstała pierwsza Akademia Regionalna Cisco Networking Academy, która w wyniku dynamicznego rozwoju w krótkim czasie stała się drugą co do wielkości Akademią Cisco w Europie. W 2003 roku, jako pierwsza i jedyna uczelnia w Polsce (oraz jedna z kilkunastu w Europie), WSIiZ uzyskała status Cisco Academy Training Center, przejmując opiekę nad ponad 500 Akademiami Cisco, działającymi na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Słowacji oraz Czech. W 2018 roku WSIiZ otrzymała nagrodę dla najlepszego Partnera w programie Cisco Networking Academy w regionie. To prestiżowe wyróżnienie przyznane zostało zaledwie trzem uczelniom w Europie.

  Obecnie, poza kształceniem studentów z wykorzystaniem kursów Cisco Networking Academy, WSIiZ pełni rolę Academy Support Center oraz Instructor Training Center wspierając rozwój Akademii Cisco i Instruktorów programu. W ubiegłym roku akademickim z kursów NetAcad oferowanych w ramach studiów na WSIiZ skorzystało prawie 800 studentów – jest to jedna z największych Akademii Cisco w Polsce.

  O Cisco:

  Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie technologii tworzących Internet, które zmieniają oblicze aplikacji, zabezpieczają dane, przekształcają infrastrukturę i łączą zespoły pracowników na całym świecie. Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S.A i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com