-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Europejskie Forum Rolnicze już w marcu. Branża porozmawia o wyzwaniach, szansach i barierach rozwoju

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach 22-23 marca 2023 r. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych kwestiom przyszłości i wyzwań stojących przed polskim rolnictwem.

  Miejscem rozmów będzie G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. W biznesowym sercu regionu pojawią się m.in. ministrowie rolnictwa z krajów Unii Europejskiej oraz najważniejsze postacie krajowej sceny agrarnej.

  Odbywające się w marcu wydarzenie będzie już piątą edycją. Forum podczas licznych dyskusji zgromadzi szerokie grono rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

  Trzy kluczowe obszary tematyczne

  Tegoroczna edycja forum będzie skupiona wokół trzech głównych debat poświęconych odpowiednio – kształtowaniu polityki regionalnej Polski, przyszłości rolnictwa europejskiego, a także oczekiwaniom polskich rolników i mieszkańców obszarów wiejskich. Jak co roku, chcemy mówić o tym, co aktualnie najważniejsze dla polskiego rolnictwa. W dwudniowych dyskusjach wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, a także organizacji producenckich, czy instytucji handlowych

  – zachęca do udziału w V edycji Europejskiego Forum Rolniczego Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP.

  Oś programu stanowić będą debaty odbywające się na głównej scenie obiektu G2A Arena. Uczestnicy dyskusji spróbują znaleźć odpowiedz na szereg pytań – m.in. jak kształtować politykę regionalną w Polsce? Rozmowa toczyć się będzie w oparciu o cykliczny raport Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej – Monitoring Rozwoju Obszarów Wiejskich i będzie próbą oceny zmian zachodzących w obszarach wiejskich na przestrzeni ostatnich lat wraz z oceną efektywności prowadzonych polityk regionalnych.

  Szeroka paleta zagadnień branżowych

  Nie zabraknie również paneli eksperckich, gdzie toczyć się będą dyskusje dotyczące upraw czy działań o charakterze pro-środowiskowym. Specjaliści spróbują opowiedzieć między innymi o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają wieś i rolnictwo, czy też omówić kwestię gospodarki wodnej w obliczu zmieniającego się klimatu. Ciekawie zapowiadają się także debaty poświęcone biopreparatom w procesie uprawy roślin czy systemowi ubezpieczeń rolnych.

  Nagrody dla innowacyjnych rolników

  Podczas Europejskiego Forum Rolniczego zostaną wręczone nagrody w konkursie „Innowacyjny Rolnik”, w którym nagradzani są rolnicy prowadzący nowatorskie gospodarstwa. Przyznana zostanie również Nagroda im. Józefa Ślisza dla osoby lub instytucji, która wyróżnia się szczególnym zaangażowaniem w propagowaniu postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzeniu wartości chrześcijańskich oraz wspiera szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.

  EFR to oprócz dyskusji i debat doskonała platforma do poznania najnowszych rozwiązań, a także narzędzi dedykowanych podnoszeniu jakości produkcji rolnej oraz wymianie handlowej w obszarze rolno-spożywczym.

  Szczegółowy program wydarzenia oraz zapisy znajdują się na oficjalnej stronie: www.forum-jasionka.pl.

  Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com