czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Noworoczne spotkanie wojewody podkarpackiego, marszałka województwa i parlamentarzystów z samorządowcami

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne współorganizowane przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

  Z przedstawicielami samorządów spotkali się podkarpaccy parlamentarzyści, reprezentanci duchowieństwa, służb mundurowych, administracji rządowej i samorządowej.

  Uroczystość była okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz przekazania zgromadzonym noworocznych życzeń pomyślnej realizacji wszelkich zamierzeń.

  Ewa Leniart mówiła również o efektach współpracy w roku ubiegłym oraz kwestiach dotyczących dofinansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego, m. in. z Programu Inwestycji Strategicznych, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu i stanowi istotne wsparcie wielu obszarów gospodarki. Wojewoda odniosła się także m. in. do wsparcia w zakresie budowy dróg lokalnych i w ramach wielu programów społecznych.

  Za nami trudny rok, który był pewnego rodzaju sprawdzianem dla naszej wspólnoty – wspólnoty regionalnej, samorządowej, wspólnoty państwowej także. Kryzys, spowodowany trwająca na Ukrainie wojną, to wydarzenie bezprecedensowe. Napływ uchodźców przez podkarpackie przejścia graniczne na dużą skale sprawił, że musieliśmy się zmierzyć z ogromnym wyzwaniem. Poddani zastaliśmy próbie nie tylko w kontekście gościnności, zaradności, ale także zdolności logistycznych, które w przypadku administracji są szczególnie ważne. Dzięki wzajemnej współpracy byliśmy w stanie temu sprawdzianowi podołać, za co dziękuję. Wytrwałą pracą, solidarnością, umiejętnością współdziałania pokazaliśmy nie tylko w skali naszego kraju, ale całego świata, że Polska i Polacy potrafią zdać najtrudniejszy egzamin

  – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

  Głos zabrał również marszałek województwa Władysław Ortyl, przewodniczący Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

  Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać tradycyjnie na noworocznym spotkaniu opłatkowym. Dziś będziemy rozmawiali nie tylko o przyszłości, ale także o dobrych praktykach, dzieląc się wiedzą. Spotkania jak te, to możliwość do rozmów i wymiany doświadczeń pamiętając, że jesteśmy wspólnotą dążącą do jednego celu

  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

  W imieniu podkarpackich parlamentarzystów wypowiedział się poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, który powiedział:

  W imieniu swoim oraz wszystkich Parlamentarzystów z Podkarpacia chciałbym podziękować za współpracę od pierwszego dnia ataku Rosji na Ukrainę, a także za Waszą sprawną i ciężką pracę w 2022 roku. Doceniamy Wasze starania i podejmowane inicjatywy. Na zakończenie chciałbym wszystkim życzyć wszystkiego dobrego, pokoju oraz zdrowia na nowy 2023 rok.

  Całość uświetniły występy artystyczne uczniów podkarpackich szkół muzycznych, laureatów wielu konkursów i stypendystów programu „Nie zagubić talentu”, finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

  Zgromadzeni mieli również okazję wysłuchać wykładu dr. Pawła Kaczmarczyka nt. „Edukacja włączająca sposobem na integrację społeczną w gminach”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com