-0,1 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  W Kańczudze odbyło się podsumowanie wspaniałego projektu, którego celem było wsparcie podkarpackich seniorów!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Kańczudze, 29 stycznia podsumowano projekt „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek”. Na spotkaniu z seniorami obecna była Anna Schmidt – wiceminister rodziny i polityki społecznej.

  Jednym z celów Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS jest upowszechnienie wśród osób starszych wiedzy o prawach seniora. W trakcie prowadzonych działań przez Fundację, okazało się bowiem, że świadomość prawna, szczególnie w grupie osób starszych, w społeczeństwie jest bardzo niska.

  Ponadto prowadzona przez Fundację kampania społeczna ma za zadanie kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych w społeczeństwie, przedstawienie pozytywnych wzorców aktywnej starości, propagowanie postawy szacunku wobec osób starszych, jako ważnej i przydatnej grupy społecznej.

  Projekt „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek” adresowany był do osób starszych powyżej 60. roku życia – mieszkańców Podkarpacia z terenu powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego, łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego i przeworskiego.

  Patronat honorowy nad całym projektem „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek” sprawowali: wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Równego Traktowania – Anna Schmidt oraz Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart.

  W ramach projektu „Akademia Bezpieczeństwa Seniora” odbywały się warsztaty oraz poradnictwo specjalistyczne w wynajętych salach z uwzględnieniem zasady dostępności dla osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo.

  Celem Akademii było m.in. edukowanie Seniorów w zakresie bezpieczeństwa szeroko pojętego. Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS przeprowadza osoby starsze przez sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie tak, aby Senior był ich świadomy i wiedział jak w trudnej sytuacji się zachować.

  Zagrożenia te mają charakter wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnętrzny tzn. taki, który wiąże się z zagrożeniami zdrowotnymi, wypadkami w domu itp. Natomiast zewnętrzne zagrożenia to przede wszystkim próby wyłudzenia oszczędności, a często zwykłe oszustwa dokonywane przez nieuczciwe firmy i zwykłych oszustów.

  Kampania społeczna „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek” była prowadzona w lokalnych, regionalnych i w ogólnodostępnych mediach internetowych. Co warte podkreślenia, projekt jest zgodny z celami i wpisuje się w cele i założenia strategicznych dokumentów takich jak m.in. Strategia Rozwoju Województwa – Podkarpackie 2030 oraz Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

  W ramach projektu Seniorzy aktywnie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach organizowanych przez GALICJA SEMPER FIDELIS.

  Poprzez wszelkie działania Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS wspierała Seniorów na wielu płaszczyznach. To pokazuje jak wiele rzeczy zostało jeszcze do zrobienia.

  Świat pędzi do przodu, a osoby 60+ muszą stale dostosowywać się do zmieniającego się świata. I udowadniają, że świetnie sobie z tym radzą. Niech naszym celem będzie szeroko pojęte wsparcie dla Nich każdego dnia, w ich zmaganiach z trudnościami, na jakie napotykają i motywowaniu do tej aktywności. Poświęcili nam najlepsze lata swojego życia, dlatego naszą misja niech będzie odwdzięczyć się Im za ten trud. A zatem, szanujmy i wspierajmy podkarpackich Seniorów!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com