środa, 17 lipca, 2024
+

  Na Zamku w Łańcucie żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę 29 stycznia na placu przed łańcuckim zamkiem odbyła się przysięga wojskowa dla 72 nowych żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość ta była zwieńczeniem pierwszego etapu szkolenia.

  Jako pierwszy do żołnierzy i ich rodzin zwrócił się płk Michał Małyska – dowódca Brygady. Przypomniał, że podległa mu jednostka należy do najliczniejszych brygad obrony terytorialnej w Polsce, na szeregi której – jak podkreślił – składa się blisko 4000 żołnierzy i pracowników wojska. Pułkownik Małyska dodał, że „stanowi to namacalny dowód rosnącego wzrostu odpowiedzialności za Polskę i bezpieczeństwo naszego kraju”.

  Do nowych żołnierzy list skierował wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

  Stajecie się dziś żołnierzami Wojska Polskiego. Będziecie wspierać mieszkańców waszej najbliższej okolicy w myśl motta: „zawsze gotowi, zawsze blisko”

  fragment listu ministra obrony narodowej do nowych żołnierzy 3. PBOT

  3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej powstała w pierwszym etapie formowania WOT. 1 marca 2017 roku, na mocy decyzji ministra obrony narodowej, otrzymała imię płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Tym samym brygada na Podkarpaciu z honorem kultywuje tradycje jednostek wojskowych i pododdziałów partyzanckich zbrojnego podziemia niepodległościowego Podokręgu Armii Krajowej Rzeszów, kryptonim „Woda”, „Ogniwo”, „Rezeda” i Okręgu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” Rzeszów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com