środa, 17 lipca, 2024
+

  Czujna seniorka nie dała się oszukać metodą na wnuczka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przestępcy nawet przez chwilę nie próżnują. Oszustwa, to dla nich najłatwiejszy sposób na „zarobienie” pieniędzy. Na szczęście, 75-latka z Niska, dzięki temu, że wykazała się czujnością i zaradnością nie dała się oszukać przestępcy. Oszustka, podszywająca się za policjantkę, a następnie chory syn – chcieli wyłudzić od starszej kobiety pieniądze.

  W czwartek 26 stycznia około godziny 22, do 75-letniej mieszkanki Niska zadzwoniła kobieta, która podawała się za policjantkę. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że jej syn mieszkający za granicą, spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i potrzebuje pieniędzy, aby wpłacić kaucję. Po chwili fałszywa policjantka przekazała słuchawkę mężczyźnie, który podał się za rzekomego syna kobiety i oznajmił, że po pieniądze przyjedzie kurier.

  Kobieta przyznała, że posiada w domu gotówkę w kwocie 250 tys. złotych. Jednak zaintrygował ją męski głos w słuchawce, który nie zgadzał się z głosem jej syna. Zapytany o zmieniony głos oznajmił, że jest przeziębiony. W między czasie, gdy trwała rozmowa, kobieta zadzwoniła do syna z innego telefonu, który zaprzeczył rzekomym wydarzeniom. Oszuści słysząc tę rozmowę natychmiast się rozłączyli.

  Wezwany na miejsce patrol policji sprawdził okolicę pod kątem osób mogących obserwować dom, ale nie napotkał nikogo podejrzanego. Czujność i zaradność seniorki udaremniły oszustwo. Kobieta mogłaby stracić oszczędności życia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com