-1,5 C
Rzeszów
środa, 29 marca, 2023
+

  Ambulanse i sprzęt dla pogotowia ratunkowego w naszym województwie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nowe ambulanse wraz z wyposażeniem medycznym i agregaty prądotwórcze trafią do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, oraz Sammodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

  Z budżetu państwa przeznaczono 900 tys. zł na dofinansowanie zakupów inwestycyjnych związanych z działalnością zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego.

  W ramach tych środków przekazano kwotę 600 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (po 300 tys. zł) z przeznaczeniem na zakup 2 ambulansów, wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych (pozwalających na zapewnienie ciągłej gotowości ZRM do udzielania świadczeń pomimo braku dostępności zasilania), natomiast 3 pozostałych dysponentów ZRM (Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku) otrzymało po 100 tys. zł na zakup wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych.

  Udało się również  zakupić m.in. 2 respiratory oraz 22 agregaty prądotwórcze o mocy od 4 KW do 7,5 KW, które pozwolą na zabezpieczenie miejsc stacjonowania karetek w energię elektryczną w sytuacji braku dostępności zasilania w energię elektryczną – zapewniając działanie systemu teleinformatycznego w ramach ogólnokrajowego Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM) oraz działanie łączności radiowej.

  Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu wymaga nieustannych nakładów na funkcjonujący w naszym województwie system ratownictwa medycznego. W zeszłym roku w podkarpackim rejonie operacyjnym zespoły ratownictwa medycznego zrealizowały ok. 149 tys. wyjazdów, przewożąc do szpitali ok. 91 tys. pacjentów. Doposażenie funkcjonujących zespołów jest niezwykle istotne. W  ubiegłym roku, z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ponad 7 mln zł zostało przeznaczone na wydatki inwestycyjne, w tym m.in. na zakup nowych ambulansów

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Ponadto we wszystkich ambulansach zostanie wymieniony sprzęt teleinformatyczny, w tym tablety. Modernizacja wyposażenia ambulansów w tym zakresie rozpocznie się już w tym tygodniu, a jest konieczna w celu zachowania stabilnej pracy i łączności pomiędzy dyspozytornią medyczną a zespołami ratownictwa medycznego.

  W imieniu ratowników, lekarzy, pielęgniarek bardzo dziękujemy za sukcesywne wsparcie systemu państwowego ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego

  Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com