piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Przed nami 7. Podkarpackie Targi Edukacyjne w Rzeszowie dla młodzieży, na których będzie można poznać ofertę szkół średnich!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 24 lutego 2023 r. rozpoczną się Podkarpackie Targi Edukacyjne, czyli kolejna 7. edycja ORIENTATION DAY. Organizatorem tego ważnego dla całej podkarpackiej edukacji wydarzenia jest Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie. Zaprezentuje się ponad 30 ponadpodstawowych placówek: szkoły ogólnokształcące, branżowe i technika. Patronami targów są Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, TVP3 Rzeszów. Hasło tegorocznej edycji brzmi: #niemożliwenieistnieje. 

  Orientation Day to w głównej mierze przedsięwzięcie adresowane do uczennic i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Głównym celem wydarzenia jest wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich w na terenie Rzeszowa i okolic. Uczestnictwo w wydarzeniu na pewno ułatwi wybór tym, którzy zastanawiają się, gdzie kontynuować swoją edukację, będzie też pomocne dla tych, którzy są już zdecydowani, ale chcieliby upewnić się, czy dobrze wybrali.

  Ciekawe oraz przydatne informatory m. in. na temat oferty ponad 30 różnych szkół, profili, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, gadżety to nie wszystko. Będzie można dostać odpowiedź na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości i przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat wystawiających się szkół. Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych.

  Szczególnie istotna będzie możliwość porozmawiania zarówno ze starszymi kolegami, jak też z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej. Swoje pytania do nich będą mogli kierować również rodzice, wspierający młodzież  w wyborze kierunku dalszego kształcenia. 

  Organizatorzy targów zapraszają wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i każdego, kto jest związany z edukacją do aktywnego uczestnictwa w organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie święcie podkarpackiej edukacji, jakim są ORIENTATION DAY 2023.  Z satysfakcją odnotowuje się stale rosnące zainteresowanie Podkarpackimi Targami Edukacyjnymi. Niewątpliwie to świetna okazja do spotkania ciekawych ludzi, nawiązania kontaktów i przeżycia interesującej przygody, która przez wielu uczestników wydarzenia będzie entuzjastycznie kontynuowana już od września 2023 r. Dołącz do nas i wybierz najlepiej! #niemożliwenieisnieje – mówi dr Anna Pięta-Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego.

  7. edycja ORIENTATION DAY odbędzie się 24 lutego 2023 roku w godzinach 10.00-14.00. Miejscem Targów będzie Uniwersytet Rzeszowski, bud. A0, ul. prof. S. Pigonia 1 (kampus Rejtana).

  Program Targów: 

  godz. 10.00-11.00 Let’s start- część inauguracyjna 

  godz. 11.00-14.00 Schools Expo- część wystawiennicza i prezentacje szkół (w tym na scenie).

  Wstęp wolny!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com