środa, 27 września, 2023
+

  Cały czas, aż do czerwca można brać udział w akcji „Spacer z kundelkiem”. Umów się ze schroniskiem na spacer z psem i odmierzaj kilometry!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od stycznia 2023 roku Teatr Maska zaprasza wszystkich Widzów, Sympatyków i Przyjaciół, ogółem wszystkich chętnych do udziału w akcji SPACER Z KUNDELKIEM. Spacerować będzie można niemalże do końca sezonu, a dokładniej – do uroczystej premiery KSIĘGI DŻUNGLI, którą 4 czerwca teatr otworzy niecodzienną, bo 13. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA.

  „Trzynastka” zobowiązuje do szeroko zakrojonego odczyniania pecha i rozsiewania wokół życzliwości, radości i uśmiechu, zatem inauguracyjną premierę teatr chce uczcić niecodziennie, bo… 269 kilometrami spacerów z czworonogami ze schroniska KUNDELEK.

  Skąd ta liczba, która przecież okrągła nie jest i z niczym się nie kojarzy? Otóż liczba jest znacząca, bo KSIĘGA DŻUNGLI będzie 269. realizacją w dziejach Maski.

  Ponieważ kilometrów jest do wyrobienia niemało (a może być ich nawet więcej), z inicjatywą spacerową teatr startuje już teraz. I bardzo zachęca do tego, żeby się dołączać – spontanicznie, a może i w trybie bardziej regularnym?

  Jak to zrobić?

  Otóż przed wizytą w schronisku „Kundelek” dzwonicie na numer 17 742 11 09 i umawiacie się na spacer z pieskiem/pieskami na wybrany dzień i godzinę. W schronisku zjawiacie się niezawodnie, w ustalonym miejscu i czasie – koniecznie z krokomierzem (ewentualnie telefonem ze stosowną aplikacją). Startując na wędrówkę ze smyczą i podopiecznym, nie zapominacie włączyć krokomierza, a potem maszerujecie, ile sił w nogach i powietrza w płucach.

  W trakcie wycieczki możecie (jest to nawet wskazane) robić zdjęcia albo nagrywać krótkie filmiki, na których pokażecie siebie i zwierzaka/(i). Koniecznie natomiast zróbcie fotę albo nagrajcie relację po zakończonym spacerze, pamiętając o zamieszczeniu informacji, jaki dystans przewędrowaliście. To ważne, bo każdy kilometr musi zostać odnotowany. A następnie zdjęcie / filmik przesyłacie do teatru Maska. Jeśli tylko zechcecie – będą one opublikowane w internecie.

  1. Pamiętajcie, że liczą się psie kilometry, zatem jeśli weźmiecie na spacer np. 2 psiaki, liczbę kilometrów mnożycie przez 2.

  2. Osoby niepełnoletnie mogą spacerować z psami tylko pod opieką dorosłych.

  3. Pomocy potrzebują nie tylko schroniskowe psy, zatem możecie się umówić z opiekunami na inną potrzebną formę obecności z podopiecznymi KUNDELKA i to też wliczane jest do końcowego wyniku, stosując ustalony przelicznik, dla przykładu: 1 godzina oswajania kotów (czyli głaskania albo – jeśli wolicie – tylko przebywania w ich miłym towarzystwie np. z książką) = 4 km spaceru itd.

  4. Podczas MASKARADY, czyli w pierwszych dniach czerwca, udostępniony będzie spod teatru transport, którym wszyscy chętni będą mogli podjechać do schroniska i pospacerować/pobyć ze zwierzętami.

  5. Najważniejsze jest jednak to, że zaprzyjaźniając się z podopiecznymi KUNDELKA, dajecie odrobinę radości i uwagi tym, którzy tego potrzebują i pokazujecie (zwłaszcza najmłodszym), czym jest prawdziwa troska i ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

  To co? Ruszamy z KUNDELKIEM? oSWÓJ LĘK!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com