-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Rzeszowskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Rzeszowskie stowarzyszenie Rajsze chcąc uczcić pamięć mieszkańców Rzeszowa zamordowanych w tamtym czasie zaprasza na kilka wydarzeń upamiętniających.

  W sobotę 28 stycznia o godzinie 18:00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie przy ulicy Sobieskiego 18. Odbędzie się wykład autorstwa Karoliny Ożóg pod tytułem „Tu się modlili, tu się spotykali – synagoga jako miejsce modlitwy i centrum życia społecznego”.
  Wykładowi będzie towarzyszyła wystawa fotografii „Ślady Przeszłości – fotografie Żydów rzeszowskich z końca XIX i początków XX wieku”. Przygotowana przez Marzenę Lorens i Rafała Kocoła. Wyprodukowana przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

  Na zakończenie obchodów rzeszowskiego Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w niedzielę 29 stycznia o godzinie 12 odbędzie się spacer ulicami Rzeszowa. Gospodynią niedzielnego spaceru będzie Marta Wójcik, która oprowadzi uczestników po miejscach związanych z ofiarami Holokaustu i ich rodzinami mieszkającymi w naszym mieście przed wybuchem II Wojny Światowej.

  Po spacerze będzie możliwość przejścia na cmentarz żydowski przy ul. Dołowej – jeśli będą chętni. Organizatorzy proszą mężczyzn, którzy będą chcieli wejść na cmentarz o założenie nakrycia głowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com