czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Pomóżmy Michałowi Gralowi z Jarosławia w walce o zdrowie i sprawność!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jedna osoba i ogromna walka o siebie od urodzenia. Michał Gral, wesoły i uśmiechnięty 16-latek z Jarosławia walczy o zdrowie i sprawność odkąd przyszedł na świat. Możesz poprawić życie Michała, ofiarując dowolną kwotę pieniężną na jego leczenie!

  „Michaś to mój 16-letni syn. Cudowny, śliczny chłopiec, najlepsze dziecko, jakie mogłam sobie wyobrazić… Mimo tego, że dostał od losu niechciany „prezent”, jakim jest zespół Downa, to kocham go takiego, jakim jest. Nasze życie to walka o każdą umiejętność, o samodzielność, o każdy dzień… Po raz kolejny muszę prosić o Twoją pomoc – nie dla siebie, ale dla mojego syna…” – pisze mama Michała na siepomaga.pl

  Gdy odeszły mi wody i trafiłam do szpitala, lekarze zadecydowali, że rodzić będę przez cesarskie cięcie. Pod narkozą nie usłyszałam pierwszego krzyku mojego dziecka. Zamiast niego zaraz po przebudzeniu usłyszałam okrutny komunikat lekarki “Ma pani Downika”… To był dla mnie szok!

  – wspomina mama 16-letniego dziś chłopca

  Dalej czytamy: „Od dnia narodzin pokochałam Michała całym sercem. Pokochałam każdy jego chromosom, ale wiedziałam, że sama moja miłość nie zapewni mu niezbędnych warunków do rozwoju. Michaś wymagał specjalistycznej pomocy. Mój synek miał zaledwie miesiąc, był jeszcze maleńki, kiedy zaczęłam z nim jeździć na zajęcia do Ośrodka Wczesnej Interwencji. Dzięki specjalnie dobranej terapii kładącej nacisk na rozwój ruchowy, poznawczy, emocjonalny i społeczny, Michałek mógł rozwijać się zdecydowanie szybciej niż miałoby to miejsce, gdybym była skazana sama na siebie.

  Ale to wciąż było za mało. Kiedy tylko opuszczaliśmy Ośrodek, zaczynał się nasz rajd po specjalistach. Neurolog, okulista, ortopeda, psycholog, psychiatra, logopeda… A potem jeszcze indywidualne zajęcia w domu.”

  Michał Gral z Jarosławia zmaga się od urodzenia z wieloma chorobami:

  • zespłem Downa,

  • wiotkością mięśni kończyn górnych i dolnych,

  • astmą i alergiami,

  • kamicą woreczka żółciowego,

  • niedoczynnością tarczycy,

  • niesdosłuchem,

  • Hashimoto

  • niezbornością nadwzroczną obu oczu drugiego stopnia.

  Z powodu swoich chorób Michałek musi być pod stałą opieką lekarzy różnych specjalizacji i rehabilitantów. Na dodatek dochodzą jeszcze turnusy cztery razy do roku, a koszt jednego turnusu to 1,500,00 zł. Rodzina Michała nie jest w stanie sama sprostać tym wydatkom.

  Michał pragnie się rozwijać. Pragnie uczyć się i zdobywać nowe umiejętności. Dzięki swojej determinacji i oparciu ukochanej mamy wypracował wiele. Ale chce osiągnąć jeszcze więcej. Chce być w przyszłości samodzielny, by jego mama nie musiała się martwić, czy sobie poradzi.

  Poświęciłam Michałowi cały mój czas, ale nigdy nie narzekałam na swój los. Nie zastanawiałam się nad tym, jak to by było mieć zdrowe dziecko. Michał urodził się taki jaki jest i takim go pokochałam. Bezinteresownie i bezwarunkowo. Choć jest nam ciężko, jesteśmy szczęśliwi, a dla mnie nie ma większej nagrody za cały poświęcony mojemu synkowi czas niż jego uśmiech.

  – podkreśla mama chorego nastolatka.

  Miłość mamy daje Mu siłę, by się nie poddawać. Jednak jej miłość nie opłaci kosztów związanych z leczeniem, rahabilitacją, nie zapłaci za leki czy wizyty u lekarzy. Dlatego w imieniu Michała i jego bliskich prosimy:

  POMÓŻ Z NAMI ZAWALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ MICHAŁA!

  Tutaj podajemy link do zrzutki na leczenie Michała.

  Można również wystawić na licytację przedmioty na Facebooku.

  Razem możemy sprawić, żeby Michał czuł się dobrze i był szczęśliwy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com