-1,5 C
Rzeszów
środa, 29 marca, 2023
+

  Nowoczesny sprzęt na wyposażeniu rzeszowskiego MPWiK

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Może pracować pełną zmianę bez konieczności tankowania wody, oszczędza czas i czystą wodę. Supernowoczesne WUKO firmy Kaiser przyjechało do rzeszowskiego MPWiK.

  Nowe wuko dotarło do rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji kilka dni temu. Wyróżnia się nie tylko tym, że jest nowe. Na tradycyjnym pomarańczowym malowaniu pojazdu pojawiły się dodatkowe elementy. MPWiK poprosił dostawcę o umieszczenie na bokach pojazdu symbolicznej panoramy Rzeszowa przedstawiającej najbardziej charakterystyczne obiekty stolicy Podkarpacia.

  Rzeszowski MPWiK ma do dyspozycji obecnie siedem pojazdów typu wuko do udrażniania i czyszczenia sieci kanalizacyjnej. Są niezbędne, bo rzeszowska sieć kanalizacyjna rozrasta się wraz z rozwojem miasta. Obecnie spółka obsługuje około 230 tysięcy odbiorców na terenie Rzeszowa i kilku okolicznych gmin m. in. Tyczyna, Boguchwały, Krasnego i Trzebowniska.

  Nowe WUKO to najnowocześniejszy tego typu sprzęt we flocie MPWiK wyposażony w technologię odzysku wody. Polega ona na tym, że niedrożna kanalizacja czyszczona jest wodą pobraną z sieci kanalizacyjnej. Wyeliminowano całkowicie konieczność tankowania czystej wody do udrażniania kanalizacji.

  Pojazd, który trafił do Rzeszowa jest wyrobem firmy Kaiser z Lichtensteinu. Te samochody są produkowane w fabrykach na Słowacji, we Włoszech, Finlandii i w USA. „Rzeszowski” Kaiser powstał na Słowacji. Jest pierwszym w Rzeszowie i trzecim na Podkarpaciu urządzeniem tej klasy. Adam Żelażewski szacuje, że w całej Polsce pracuje około 250 takich nowoczesnych maszyn.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com