poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Czy nowe autobusy sprawdzą się na zakorkowanych rzeszowskich ulicach?

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że będą kolejne ekologiczne autobusy dla Rzeszowa, w liczbie sześciu. Wyprodukowane zostaną przez firmę Solaris. Czy doposażenie miejskiego taboru to właściwy kierunek rozwoju miasta? Czy nowe autobusy sprawdzą się na zakorkowanych rzeszowskich ulicach?

  Miasto poinformowało, że zakup nowych pojazdów dla pasażerów rzeszowskiej komunikacji publicznej jest inwestycją dofinansowaną z funduszy Unii Europejskiej. Pierwotnie w ramach tego zadania kupione miały zostać autobusy zasilane gazem CNG. Jednak w związku z wysokimi kosztami eksploatacji tego typu pojazdów zapadła decyzja o zmianie i zakupie autobusów elektrycznych, których eksploatacja jest obecnie tańsza od „gazowców”.

  Nowych pojazdów będzie sześć. Będą niskopodłogowe, każdy będzie mógł pomieścić min. 50 osób, z czego min. 20 na miejscach siedzących. Autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z tablicami LED/LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, biletomaty. Zakupionych będzie także sześć ładowarek stacjonarnych.

  Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrana została oferta firmy Solaris, z którą niebawem podpisana będzie umowa. Koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów to 20,661 mln zł. Pojazdy dotrą do Rzeszowa w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy.

  Miasto chce pokazać mieszkańcom, że kładzie silny nacisk na ekologię, jednocześnie biorąc pod uwagę kwestie ekonomiczne. Inwestuje w ekologiczne i ekonomiczne autobusy komunikacji publicznej. Jednak czy zakup kolejnych autobusów to dobry pomysł w zakorkowanym Rzeszowie? Czy istnieje jakaś alternatywa?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com