-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Biblioteka w Rzeszowie poszukuje bibliotekarza! Jeśli lubisz pracować z książkami, zgłoś się!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy związane z obsługą czytelników – Bibliotekarz. Poznaj szczegóły oferty. Jeśli czujesz, że to twoja pasja – koniecznie prześlij swoje zgłoszenie!

  Jakich wymagań oczekuje biblioteka od przyszłego kandydata? Na pewno przyszły pracownik na tym stanowisku powinien posiadać wykształcenie wyższe (bibliotekarskie lub humanistyczne. Dobrze byłoby, gdyby do tego lubił czytać książki z różnego gatunku – zarówno literaturę polską, jak i zagraniczną, światową a także książki dla dzieci, czy młodzieży.

  Praca bibliotekarza nie tylko polega na układaniu książek i wypożyczaniu je innym osobom. Trzeba umieć posługiwać się różnymi programami typu Word, Excel, Power Point, łatwo i sprawnie poruszać się w internecie oraz obsługiwać urządzenia mobilne biurowe.

  Do tego dobrze byłoby, gdyby przyszły bibliotekarz był komunikatywny, łatwo nawiązywał nowe kontakty, posiadał wysoką kulturę osobistą, był kreatywny, otwarty na nowe zadania, a także znał język angielski na poziomie komunikatywnym.

  Dodatkowym atutem będzie: przygotowanie pedagogiczne, doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, doświadczenie w pracy kulturalnej z dorosłymi, znajomość programów graficznych, umiejętność redagowania i pisania tekstów, zdolności (predyspozycje) plastyczne, umiejętność kreatywnego promowania czytelnictwa, wiedza na temat projektów kulturalnych i pozyskiwania funduszy zewnętrznych, gotowość do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, znajomość systemu SowaSQL.

  Co będzie należało do zadań bibliotekarza?

  Rzetelna, uprzejma i zachęcająca do korzystania z biblioteki obsługa użytkowników, inicjowanie i realizowanie nowatorskich form działań kulturalnych, tworzenie bazy komputerowej czytelników oraz bazy katalogowej, opracowanie i przygotowywanie zbiorów do wypożyczania, prowadzenie dokumentacji związanej z udostępnianiem zbiorów, dbanie o estetyczny wygląd biblioteki, dbałość o zasoby placówki.

  Co należy się przyszłemu kandydatowi na to stanowisko?

  1)    praca w pełnym wymiarze czasu pracy, w systemie zmianowym, w tym w niektóre soboty,

  2)    zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

  3)    praca w placówce udostępniania w Rzeszowie,

  4)    wynagrodzenie zasadnicze 3490,00 zł brutto,

  5)    dodatek stażowy,

  6)    pakiet socjalny.

  Kontakt w sprawach formalnych dot. rekrutacji: e-mail: kadry@wimbp.rzeszow.pl

  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej biblioteki: https://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/nabor-na-wolne-stanowisko-pracy-zwiazane-z-obsluga-czytelnikow-bibliotekarz.html

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com