środa, 28 lutego, 2024
+

  Rzeszowskie Piwnice zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Paweł Olearka

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Warsztaty fotograficzne które poprowadzi Paweł Olearka, podzielone będą na dwie grupy wiekowe – młodszą i starszą. Zajęcia odbędą się 28 stycznia 2023 roku, czyli już za kilka dni. Wykup wejściówki i naucz się profesjonalnie robić zdjęcia! W obu przypadkach uczestnicy będą korzystać z ciemni fotograficznej.

  Grupa młodsza:

  wiek: 7 – 14 lat

  godziny: 9:30 – 12:00

  link do biletów: https://tiny.pl/wj2gr

  Warsztaty luksografii – czyli fotografie bez użycia aparatu fotograficznego.

  Uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się na czym polega technika fotograficzna – luksografia oraz poznać jej historię. Na spotkaniu będzie możliwość samodzielnego wykonania prac w technice fotograficznej bez użycia aparatu. Zostaną zaprezentowane różne kreatywne i ciekawe sposoby na uzyskanie własnych, unikatowych fotografii. Technika fotograficzna luksografia, w której obraz powstaje na materiale światłoczułym najczęściej papierze fotograficznym bez użycia aparatu, powstaje w ciemni, przez ułożenie przedmiotów na podłożu światłoczułym a następnie naświetlenie tego materiału, wywołanie i utrwalenie. Nie jest to skomplikowana technika, większość czasu spędzimy w ciemni, przy oliwkowo – czerwonym świetle. W trakcie warsztatów powstaną obrazy graficzne, abstrakcyjne, ilustracyjne.

  Grupa starsza

  wiek: 15+

  godziny: 13:00 – 18:00

  link do biletów: https://tiny.pl/wj2gd

  Warsztaty z fotografii analogowej.

  Aparaty analogowe przeżywają swój renesans, jeszcze trzydzieści lat temu wszyscy fotografowali na filmach, dziś dominuje fotografia cyfrowa a analogowa staje się elitarną formą utrwalania rzeczywistości, przez to bardziej atrakcyjną. Jest alternatywą dla osób znużonych perfekcją i pewną bezdusznością obrazu cyfrowego. Dzięki warsztatom można poznać nieco tajemniczy i nie do końca przewidywalny świat fotografii oparty na procesie chemicznym.

  Wydarzenie zorganizowane przy wsparciu Funduszu na Rzecz Dzieci (UNICEF)

  __________________________________________

  Paweł Olearka

  Urodzony w Rzeszowie. W latach 1998-2003 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, na wydziale operatorskim; specjalizacja fotografia. Obecnie wykładowca fotografii w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych art_core. Uczestnik i organizator wielu wystaw w kraju i zagranicą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com