piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Krosno zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpi zespół UKOJA. Usłyszymy m.in. kolędy ukraińskie. Impreza jest darmowa!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  28 stycznia 2023 o godzinie 19:00 Krosno zaprasza serdecznie do udziału w koncercie kolęd ludowych: krośnieńskich, krakowskich i ukraińskich. Na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wystąpi zespół Ukoja. Miejscem tego muzycznego widowiska będzie Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa (wejście główne).

  UKOJA to krakowsko-krośnieńsko-góralski zespół ludzi kochających muzykę tradycyjną i ludową. Projekt „Kolędy ludowe” jest efektem poszukiwań najpiękniejszych kolęd ziem bliskich zespołowi.

  Tak mówi o sobie zespół

  „Dzięki naszemu projektowi chcemy poznać słuchacza z nieznanymi kolędami naszych najbliższych ziem, sprawić, by odbiorca odkrył to, co dla niego w obszarze muzycznym było dotychczas nieznane. Dla nas te kolędy to podróż do przeszłości, do korzeni i przodków. A opracowane w naszym „ukojowym” stylu pozwalają jeszcze bardziej przekazać to, co dla nas w muzyce jest ważne.

  Nie mogliśmy również zapomnieć o najpiękniejszych kolędach ludowych naszych najbliższych sąsiadów – Ukraińców. Zwłaszcza dzisiaj, w tych czasach, gdzie granice nie mają znaczenia, bo każdy z nas jest sercem z niepokojącymi wydarzeniami zza wschodniej granicy. Chcemy kolędą podnieść wszystkich na duchu, sprawić, by przez chwilę każdy poczuł się bezpiecznie, jak w domu. Urzekające melodie, proste, lecz niezwykle przejmujące słowa – to cechy stylu muzyki ludowej Ukrainy. Zestawione wśród melodii kolęd z Krosna i Krakowa, w całości wszystkie razem wybrzmią jako pełne, wielowymiarowe spotkanie muzyczno-kulturowe – tak o wydarzeniu mówią artyści.

  Kolędy zostały opracowane w sposób artystyczny, łączący cechy polskiej muzyki ludowej, z elementami muzyki bałkańskiej, klezmerskiej, góralskiej i improwizowanej. To muzyczna mieszanka stylów i kultur. Wykonawcami będą wybitni muzycy polskiej sceny etno, którzy na co dzień współpracują z najlepszymi muzykami world music, takimi jak Kayah, Dikanda, Joanna Słowińska, Kapela Hanki Wójciak i wiele innych.

  W programie usłyszymy na nowo opracowane kolędy ze zbiorów znanych etnografów i badaczy kultury ludowej. Nie zabraknie również autorskich kompozycji, stworzonych przez założycielkę zespołu UKOJA – krośniankę Karolinę Patlę.

  Zespół UKOJA przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty z autorską muzyką. Krośnieńska publiczność miała okazję usłyszeć występ zespołu podczas „Karpackich Klimatów” w roku 2021. Aby wesprzeć młodych artystów w realizacji planów i marzeń, zachęcamy do wsparcia finansowego poprzez wrzucanie datków do puszek (dostępne podczas koncertu).

  W skład zespołu UKOJA wchodzą:

  Karolina Patla – liderka zespołu, założycielka, wokalistka, kompozytorka muzyki oraz tekstów

  Wiktoria Darmoń – śpiew, flety

  Monika Mazur – śpiew, skrzypce

  Dawid Czernik – skrzypce

  Szymon Bobrowski – trąbka

  Kacper Tracz – akordeon

  Kacper Baca – kontrabas, gitara

  Adam Stępniowski – perkusjonalia

  Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki

  Wejściówki dostępne w kasie RCKP:

  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

  Godziny otwarcia kasy RCKP:

  poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem

  lub dostępne są na stronie internetowej:

  https://bilety.rckp.krosno.pl/index.php/repertoire.html?id=2657

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com