piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Podsumowanie interwencji straży pożarnej po intensywnych opadach śniegu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ponad 800 razy tylko w sobotę 21 stycznia wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu w naszym regionie.

  Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów drzew, gałezi, które runęly pod naporem cieżkiego śniegu na chodniki, ulice, linie energetyczne.

  Czterokrotnie była potrzebna pomoc w zabezpieczeniu uszkodzonych dachów pod naporem ciężkiego śniegu na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

  Również czterokrotnie potrzebna była pomoc w przekazaniu agregatów pradotwórczych w gospodarstwach, w których nie było prądu. Agregaty pomogły zasilić aparaturę medyczną niezbędną do potrzymania życia chorych.

  Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach krośnieńskim, rzeszowskim, dębickim i brzozowskim. Na szczęście nikt nie został ranny.

  Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marcin Betleja apeluje o ostrożność. Nie decydujmy się jeszcze dzisiaj na wycieczki do parku, czy do lasu. Nadłamane uszkodzone gałęzie mogę zrobić komuś krzywdę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com