niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Jedna przekroczyła prędkość, druga spowodowała kolizję. Obie były pijane!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dwie kobiety odpowiedzą za kierowanie pojazdami z stanie nietrzeźwości. 42-letnia mieszkanka gminy Ulanów przekroczyła dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 32-letnia kierująca fordem uderzyła w bok nissana i uciekła z miejsca zdarzenia. Okazało się, że była pijana, miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz obie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

  We wtorek, 17 stycznia po godz. 7.00 w miejscowości Wolina, policjanci niżańskiego ruchu drogowego sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 31 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od 42-latki alkohol. Badanie na stan trzeźwości wskazało u niej blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, mieszkanka gminy Ulanów została ukarana wysokim mandatem oraz punktami karnymi, a jej pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

  Dzień wcześniej przed godz. 17.00 w Nisku, w rejonie ulic Nowej i Zielonej, kierująca fordem, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała w bok osobowego nissana, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany pojechał za kierującą, która wkrótce się zatrzymała. Wezwani na miejsce przez kierowcę nissana mundurowi, sprawdzili stan trzeźwości 32-latki. Wynik badania wskazał u kobiety blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

  Oprócz tego, że obydwie kierujące straciły prawo jazdy, muszą teraz ponieść konsekwencje za przestępstwo kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 32-latka odpowie za spowodowanie kolizji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com