środa, 28 lutego, 2024
+

  Próbowała nielegalnie przewieźć przez granicę w Medyce 76 tys. euro!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli próbę nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznych ilości pieniędzy. Podróżna przekraczająca polsko-ukraińską granicę w Medyce, ukryła w bagażu gotówkę o równowartości ponad 76 tys. euro.

  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali bagaż podróżnej, która pieszo przekraczała przejście graniczne w Medyce. W walizce kobiety mundurowi znaleźli gotówkę w różnych walutach o równowartości ponad 76 tys. euro, których podróżna nie zgłosiła przekraczając granicę.

  W związku z brakiem obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

  To kolejny w ostatnich tygodniach wykryty przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę na Podkarpaciu. Podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli pakunek z 200 tys. euro.

  Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE!

  Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com