13 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023
+

  Podinspektor Roman Zawiślak nowym komendantem policji w Ropczycach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podinsp. Roman Zawiślak został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Ropczycach. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak.

  W poniedziałek 16 stycznia w ropczyckiej komendzie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach. Ceremonia odbyła się podczas uroczystej zbiórki. W spotkaniu wzięli udział m.in. Witold Darłak Starosta Ropczycko-Sędziszowski, przedstawiciele lokalnego samorządu, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Zaproszonych gości przywitał podinsp. Krzysztof Tylec.

  Następnie odczytany został rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ropczycach o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach podinsp. Romana Zawiślaka. Kolejną częścią uroczystości było przywitanie się ze sztandarem ropczyckiej jednostki, po czym podinsp.Roman Zawiślak złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach.

  Podinsp. Roman Zawiślak jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku w Warszawie. Od roku 1999 związany był z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. W 2012 objął stanowisko kierownicze w Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim, a następnie w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. W 2016 r. został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach. Od lipca ubiegłego roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com