-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Zaproszenie na Koncert Kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 22 stycznia 2023 roku o godz. 13.00 w rzeszowskiej katedrze odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses” pod dyrekcją Edyty Kotuli i Angeliki Pacuty.

  Koncert kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses” co roku przyciąga miłośników muzyki, nie tylko sakralnej, a także sympatyków chóru oraz tych, którym repertuar kolęd jest bliski.

  Koncert rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 13.00.

  Gościnnie wystąpią: sopranistka Katarzyna Bembenek oraz Paweł Dubiel na skrzypcach. Akompaniował chórowi będzie Grzegorz Mazur.

  Jak zawsze nie zabraknie występu solistów wybranych spośród grona Pueri Cantores Resovienses.

  Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses” został założony w 1985 roku przez znaną i cenioną chórmistrzynię Urszulę Jeczeń-Biskupską. Początkowo nazywał się Rzeszowskim Chórem Chłopięco-Męskim i działał przy kościele Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie. W roku 1986 chór przeniósł swoją siedzibę do klasztoru o.o. Bernardynów w Rzeszowie.

  Od 1993 roku chór działa pod patronatem Katedry Rzeszowskiej, przyjmując nazwę Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses”. Opiekunem chóru do roku 2011 był proboszcz parafii Ks. Infułat Stanisław Mac. Później opiekę nad chórem przejął prałat Jan Delekta, a obecnie sprawuje proboszcz Krzysztof Gołąbek.

  W czerwcu 2010 roku chór „Pueri Cantores Resovienses”wystąpił w Katedrze Rzeszowskiej z okazji jubileuszu 25-lecia oraz pożegnał dyrygentkę Urszulę Jeczeń-Biskupską. Jej obowiązki przejął Marcin Florczak i pełnił je do końca sierpnia 2022 r.

  Od września 2022 roku dyrygentkami Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses są: Edyta Kotula i Angelika Pacuta.

  Najczęściej Chór śpiewa podczas liturgii Mszy świętej i uświetnia najważniejsze uroczystości odbywające się w Katedrze Rzeszowskiej. Ponadto tradycyjnie co roku wykonuje w Katedrze podczas rezurekcji AllelujaG.F. Haendela oraz organizuje koncerty kolęd. Chór często także uczestniczy w uroczystościach z okazji świąt narodowych, gdyż w swoim repertuarze posiada obok muzyki sakralnej, utwory ludowe, żołnierskie, rozrywkowe i patriotyczne. 

  Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na wspólne kolędowanie z Katedralnym Chórem Chłopięco-Męskim „Pueri Cantores Resovienses”!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com