-0,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  W Sanoku pijany kierujący został zatrzymany dzięki interwencji świadków

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dwóch mężczyzn, przyczyniło się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierującego. Mężczyzna, który kierował Toyotą, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 44-latka zadecyduje sąd.

  W sobotę 14 stycznia po godz. 17, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Sanoku na obwodnicy, świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyźni jechali za Toyotą. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Świadkowie zatrzymali toyotę i ujęli jej kierującego do czasu przyjazdu policji.

  Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

  Mężczyzna został przekazany osobie najbliższej. Wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

  Zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego – każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com