środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Grad medali lekkoatletów CWKS Resovia Rzeszów w Halowych Mistrzostwach Podkarpacia

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W sobotę 14 stycznia na hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego U18 i U20 w lekkoatletyce. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli zawodnicy Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola zdobywając 21 medali w tym 9 złotych.


    W zawodach sportowych zorganizowanych przez Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Małopolski Związek Lekkiej Atletyki wzięło udział 447 zawodniczek i zawodników U18 i U20 z województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego oraz okręgu preszowskiego (Słowacja) z klubu Atletika Sport Hrou Presov.

    Podczas mityngu lekkoatletycznego padło wiele dobrych i bardzo dobrych rezultatów m.in. Oliwer Wdowik zawodnik CWKS Resovia Rzeszów – sekcja lekkiej atletyki, podopieczny trenera Janusza Mazura poprawił rekord życiowy na 60 m. uzyskując 6,60 s. tym samym wypełnił minimum kwalifikacyjne na Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule.

    Sobotni mityng lekkoatletyczny był równocześnie Halowymi Mistrzostwami woj. Podkarpackiego w kategoriach wiekowych U-18 i U-20. W zawodach udział wzięła 62-osobowa reprezentacja CWKS Resovia Rzeszzów – sekcja lekkiej ateletyki.

    Rzeszowscy lekkoatleci zdobyli medale w następujących dyscyplinach:

    Na najwyższym stopniu podium stanęli:

    • TITTINGER Maja – 60m U18 – 8.16
    • NOWAK Jakub – 60m U20 – 7.01
    • PAJA Tomasz – 1000m U20 – 2:32.17
    • DĄBEK Dawid – 1000m U18 – 2:44.96
    • MOŁDOCH Milena – Skok wzwyż U18 – 1.60
    • NOWAK Jakub – 200m U20 – 22.62
    • SARNICKI Maciej – Trójskok U18 – 11.81

    Drugie miejsce zajęli:

    • HAEHNE Damian – 60m pł U18 – 8.51
    • PASZKIEWICZ Patrycja – 60m U20 – 8.86
    • WALCZAK Grzegorz – 60m U18 – 7.24
    • KOCHMAŃSKI Mateusz – 60m U20 – 7.08
    • KISZKA Bartłomiej – 1000m U20 – 2:35.96
    • DOŁĘGA Igor – 600m U18 – 1:30.67
    • TITTINGER Maja – 200m U18 – 26.79
    • KOCHMAŃSKI Mateusz – 200m U20 – 22.81
    • KLEIBA Maciej – 200m U18 – 24.45
    • ŁOBOŚ Emilia – Trójskok U18 – 9.78
    • PAC Andżelika – Pchnięcie kulą U20 – 9.62

    Na najniższym stopniu podium zakończyli zawody:

    • WISZ Milena – 60m pł U18 – 10.20
    • SADLEJA Julia – 1000m U18 – 3:14.33
    • PAJA Szymon – 1000m U20 – 2:36.13
    • ŁAKOMSKI Bartosz – 300m U18 – 40.90
    • BIEGAJ Filip – Skok w dal U18 – 5.63
    • PIASECKA Eliza – 600m U18 – 1:48.56
    • PUZIO Angelika – 200m U20 – 28.47
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com