środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Nina Nowak – światowej sławy śpiewaczka klasyczna wielką gwiazdą wyjątkowego koncertu kolęd dla stacji telewizyjnej Polsat

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rewelacyjny koncert Niny Nowak, śpiewaczki pochodzącej z Podkarpacia, przepiękny cudowny unikalny głos, wyjątkowa uroda niezwykłej artystki to wielka duma dla naszego regionu Podkarpacia.

  Spotkanie trzech muzycznych światów

  W magiczny wigilijny wieczór w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem najpiękniejsze kolędy w góralskich aranżacjach.

  Na scenie Orkiestra Symfoniczna, dzieci z Małej Armii Janosika, artyści muzyki rozrywkowej oraz słynna śpiewaczka operowa Nina Nowak jako wielka gwiazda wieczoru. Urozmaiceniem koncertu wiersze autorstwa Danuty Pałasz, m.in. „Wędrówka” i „A nadzieja znów wstąpi w nas”.

  Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna. Występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, Miała wielki zaszczyt śpiewać z Andreą Bocellim.

  Artystka pochodzi z Podkarpacia, z arystokratycznej rodziny o dużych tradycjach muzycznych. Jak często podkreśla, urodziła się w pięknym starodawnym mieście Przemyśl. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku trzech lat, w klasie fortepianu swojej babci, pianistki Anny Jankowskiej, pod kierunkiem swojej mamy, a także w klasie prof. Jarosławy Popowskiej z Konserwatorium Muzycznego we Lwowie.

  Do pierwszej klasy szkoły muzycznej poszła, mając zaledwie cztery lata. Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. A. Malawskiego w Przemyślu ukończyła z wyróżnieniem z dwoma dyplomami: klasy fortepianu i organów, uzyskując nagrodę specjalną Ministra Kultury i Sztuki. Ukończyła równocześnie z wyróżnieniem II Liceum Ogólnokształcące im. K. Morawskiego w Przemyślu w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.

  Także z wyróżnieniem ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Po studiach obroniła doktorat z wokalistyki na tejże uczelni, w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.

  Ta znakomita śpiewaczka występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Artystka pochodzi z rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Jak sama często podkreśla urodziła się na Podkarpaciu w pięknym starodawnym mieście, Przemyślu z czego zawsze jest bardzo dumna.

  Artystka prowadzi bogatą działalność artystyczną, występując również w Polsce z wieloma polskimi prestiżowymi orkiestrami. Śpiewała pod batutą takich czołowych dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk, Tadeusz Serafin, i wielu innych.

  Nina Nowak współpracowała z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim występując m.in. w jego dziełach takich jak: „Te Deum”, „Credo”, „7 Bram Jerozolimy”, „Pieśniach Zadumy i Nostalgii”, „Polskim Reguiem”.

  Nina Nowak występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, Miała wielki zaszczyt śpiewać z Andreą Bocellim.

  W recenzjach koncertowych jest ona docenianą i doskonałą artystką licznych wiodących partii oraz wysoko uznawaną śpiewaczką i wiodącą solistką altową w dziełach oratoryjnych.
  W mojej opinii jest ona wspaniałą artystką w pełni uprawnioną do prezentacji swoich doświadczeń wokalnych na najbardziej prestiżowych festiwalach i salach koncertowych na świecie. Jej repertuar jest bogaty i obszerny.

  Fot. materiały prasowe Niny Nowak

  W marcu 2009 roku zaśpiewała w Jordanii na Światowej Gali Pokoju ku czci poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii w Amfiteatrze Królewskim w Ammanie.

  W maju 2009 roku zaśpiewała 2 prestiżowe koncerty w Filharmonii Narodowej w Kuwejcie z okazji obchodów Roku Chopinowskiego.

  7 czerwca 2012 roku na zaproszenie prezydenta UEFA, Michela Platiniego, zaśpiewała w Warszawie na otwarcie UEFA Euro 2012 na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na Stadionie Narodowym.

  W 2014 roku Nina Nowak nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie piękną płytę „Nina Nowak śpiewa o miłości”, na której usłyszeć można największe przeboje miłosne od klasyki do muzyki rozrywkowej, najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej i rozrywkowej.

  Natomiast 26 lipca 2016 roku zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz podczas uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez Ojca Świętego Franciszka.

  W 2018 r. zaśpiewała na uroczystościach 100-lecia odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego organizowane przez Dowództwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  Artystka prowadzi również działalność charytatywną. Wspiera Międzynarodowy Czerwony Krzyż, głodujące dzieci krajów trzeciego świata Afryki i Azji, które regularnie odwiedza. Pomaga w misjach pokojowych, budowie szpitali, na terenach objętych wojną w dalekiej Azji oraz w przywróceniu pokoju na Bliskim Wschodzie. Wspiera również kobiety krajów arabskich w budowie szpitali oraz rozwoju profilaktyki ginekologicznej.

  Wspiera również kobiety krajów arabskich w budowie szpitali – sekcji ginekologicznej i badań każdej kobiety z tym związanych.

  Angażuje się w pomoc dla chorych kobiet po mastektomii piersi, w chorobach nowotworowych oraz po przeszczepach serca – organizuje wiele koncertów pomocy i wsparcia do walki z tymi chorobami – wszystko zawsze charytatywnie w imię przesłania naszego Boga – troski i pomocy dla drugiego człowieka. Kocha zwierzęta, walczy o ich prawa. Ma w domu dwa cudowne pieski oraz dwa malutkie szczeniątka.  

  Jak podkreśla artystka, największym dla niej zaszczytem była współpraca z Ojcem Św. Janem Pawłem II: koncerty na Watykanie, wspieranie Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz ludzi chorych i potrzebujących, objętych wojną oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży, którym przewodniczył papież.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com