-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  1. Politechniczny Turniej Szachowy na Politechnice Rzeszowskiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 11 stycznia na Politechnice Rzeszowskiej odbył się 1. Politechniczny Turniej Szachowy Szkół Ponadpodstawowy. W jego trakcie uczestnicy mogli wziąć udział w rozgrywkach szachowych, jak i cyklu wykładów i warsztatów przygotowanych przez pracowników naukowych oraz studentów Politechniki Rzeszowskiej. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym województwie.

  Uczestników turnieju przywitał rektor politechniki prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował natomiast wicemarszałek Piotr Pilch.

  W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zespołów uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Rzeszowska oraz  Fundacja Edukacyjna IT i Szachy przy wsparciu Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

  Dziękuję wszystkim, którzy w ramach współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty, a także we współpracy z wieloma osobami i instytucjami rozumieją potrzebę wprowadzania szachów do szkół, wspierania tej inicjatywy, a przede wszystkim pasji. Dziękuję również nauczycielom – instruktorom. To dzięki nim uczniowie zdobyli umiejętność gry w szachy, poznali jej tajniki. Myślę, że zajęcia szachowe w szkołach są możliwe tylko wtedy, gdy są w nich nauczyciele, którzy pasją swoja potrafią podzielić się z uczniami. Mam również nadzieję, że dzięki uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy dzisiaj uczestniczą w zawodach, pasja ta będzie przekazywana do koleżanek i kolegów z klasy, a także kolejnym pokoleniom – zwróciła się do uczestników zawodów.

  Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com