0,9 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Dołącz do Akademii Wolontariatu działającego przy Estradzie Rzeszowskiej i pracuj nad przygotowywaniem wydarzeń kulturalnych w naszym mieście!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Właśnie wystartował nabór do rzeszowskiej Akademii Wolontariatu, który działa przy Estradzie Rzeszowskiej. Jeśli chciałbyś brać udział w przygotowywaniu różnych rzeszowskich większych lub mniejszych imprez, zgłoś się! Swoje zgłoszenia, za pomocą krótkiego formularza można wysyłać od 9 do 29 stycznia 2023 roku. Wystarczy wejść w poniższy link, wypełnić dane, odpowiedzieć na kilka pytań i zgłosić się!

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLC2GrML_mgO9UXVpR8Al_Gjhd9dcs4hxvQN7dlcFuphK_bA/viewform?fbclid=IwAR2AKMwL-zET_7IIXhsLN099MfnSob4bgC4iTyqPSgmb7jhxS-7x-CoXvcc

  Akademia Wolontariatu to grupa wolontariuszy działająca przy Estradzie Rzeszowskiej. Celem Akademii Wolontariatu jest zachęcenie do aktywności wszystkich tych, którzy chcą mieć wpływ na wydarzenia kulturalne w naszym mieście. Praca w takim wolontariacie daje ogromny potencjał możliwości, a równocześnie wiele korzyści i frajdy. Bycie wolontariuszem to super-moc, przy użyciu której można wpływać na funkcjonowanie społeczności lokalnej, a dzięki temu kreować otaczającą nas rzeczywistość. Każdy uczestnik programu otrzymuje możliwość udziału w szkoleniach kompetencyjnych i rozwojowych, dzięki którym w praktyczny sposób może wykorzystać zdobytą wiedzę.

  Jak wygląda przebieg rekrutacji?

  Wszystkie zgłoszenia zostaną dokładnie przeanalizowane, biorąc pod uwagę potrzeby, zainteresowania i motywacje osób, które chcą dołączyć do wolontariatu. Zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną osoby zostaną zapytane o wizję współpracy i działania, w które chciałyby się angażować. Po zakwalifikowaniu do Akademii Wolontariatu podpisane zostanie roczne porozumienie, w którym określone zostaną prawa i obowiązki Wolontariusza oraz zakres dalszej współpracy. Nowych wolontariuszy czeka na tym etapie szereg szkoleń kompetencyjnych, które mają na celu przygotowanie ich do pracy przy animowaniu życia kulturalnego miasta. Do dyspozycji wolontariuszy pozostaje również zespół pracowników Estrady Rzeszowskiej, ludzi, którzy zawodowo zajmują się organizacją wydarzeń kulturalnych. Razem wszczęte zostaną działania wcielające kreatywne pomysły w życie – od fazy planowania, przez promocję, logistykę aż po realizację i późniejszą analizę osiągniętych efektów.

  Czego nauczysz się podczas szkoleń?

  • wolontariat w praktyce,
  • komunikacja i praca w grupie,
  • wystąpienia publiczne, prowadzenie wydarzeń kulturalnych,
  • promocja wydarzeń kulturalnych,
  • organizacja wydarzeń kulturalnych w praktyce.

  Jak wygląda profil wolontariusza?

  Czy możesz o sobie powiedzieć, że masz mnóstwo energii i kreatywności? Chcesz przekuć je w konkretne działania? Chcesz nabrać kompetencji, które pozwolą realizować Twoje niecodzienne pomysły? Jeżeli tak, to Akademia Wolontariatu jest właśnie dla Ciebie. Dołącz do zespołu i wejdź za kulisy rzeszowskiej kultury poczynając od niewielkich, oddolnych inicjatyw, aż po największe festiwale jak Wschód Kultury. Wystarczy, że ukończyłeś 16 rok życia i jesteś otwarty na możliwości, jakie oferuje Ci Akademia Wolontariatu.

  Co będzie należało do twoich zadań?

  • bieżące zaangażowanie w działania Estrady Rzeszowskiej,
  • rzetelna realizacja powierzonych zadań,
  • udział w szkoleniach, wyjazdach studyjnych, spotkaniach organizacyjnych i integracyjnych Akademii Wolontariatu,
  • godne reprezentowanie miasta Rzeszowa, Estrady Rzeszowskiej i Rzeszowskiego Inkubatora Kultury na zewnątrz.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com