wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Prezydent Duda dzisiaj we Lwowie, 14 czołgów Leopard ma trafić na Ukrainę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 11 stycznia prezydent Andrzej Duda pojechał na Ukrainę. Gdzie we Lwowie spotkał się z prezydentami Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i Litwy Gitanasem Nausėdą. W ramach spotkania przywódców Trójkąta Lubelskiego.

  Rozmowy dotyczyły przede wszystkim dalszej pomocy dla Ukrainy w obliczu trwającej rosyjskiej agresji, a także wsparcie prozachodnich integracyjnych aspiracji Ukrainy.

  Przywódcy podpisali wspólną deklarację, w której m.in. potwierdzili niezbywalne prawo Ukrainy do obrony swojej suwerenności i integralności terytorialnej. Podkreślili również wolę współpracy w procesie odbudowy Ukrainy po zakończeniu konfliktu. W deklaracji przywódcy odnieśli się również do wspólnego dziedzictwa państwowego pierwszej Rzeczypospolitej oraz do zbliżającej się 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

  Wspieramy, wspieraliśmy i będziemy wspierać Ukrainę – podkreślił Prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji z Prezydentami Ukrainy i Litwy.

  Andrzej Duda, prezydent RP

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w ramach międzynarodowej współpracy Ukrainie zostanie przekazana kompania czołgów Leopard w ramach międzynarodowej współpracy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com