poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Terytorialsi weszli w nowy rok na szoleniach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od początku tego roku żołnierze 3 POdkarpackiej Brygady Obroy Terytorialnej rozpoczęli cykl szkoleń. Podczas systematycznych ćwiczeń podtrzymywane i utrwalane są nawyki do realizacji zadań bojowych wśród żołnierzy.Terytorialność jest wpisana w DNA żołnierzy WOT.

  Wszystkie szkolenia rotacyjne odbywają się w SRO (Stałych Rejonach Odpowiedzialności), gdzie na co dzień stacjonują podkarpaccy terytorialsi.

  W miniony weekend 7-8 stycznia podkarpaccy terytorialsi rozpoczęli pierwsze w 2023 roku szkolenie rotacyjne. W ciągu dwóch dni, żołnierze 31. batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie doskonalili swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Podczas zajęć wykonywali m.in. strzelania bojowe z karabinka 5,56 mm MSBS Grot, który jest podstawowym uzbrojeniem żołnierzy WOT. Zależnie od stanowiska służbowego i pełnionej funkcji w pododdziałach lekkiej piechoty można jeszcze spotkać m.in. lekki moździerz piechoty LMP-2017, karabiny wyborowe, samopowtarzalne pistolety VIS 100 czy wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin.

  Atutem żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT jest bardzo dobra znajomość terenu, szkolenia w Stałym Rejonie Odpowiedzialności batalionów urealnia je i pozytywnie wpływa na społeczne uznanie. Przedsięwzięcia taktyczne doskonalone są w rejonach skąd pochodzą Terytorialsi, gdzie mieszkają, uczą się i pracują. Dzięki temu, żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania ćwiczeniowe w ich rodzinnych miejscowościach.

  płk. Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

  W najbliższą sobotę 14 stycznia na Podkarpaciu rozpocznie się szkolenie dla ochotników, którzy przeszli procedurę rekrutacyjną i rozpoczną zajęcia w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie ochotników w ramach tzw. „szesnastki” czyli szkolenia podstawowego i 8 dniowe zajęcia wyrównawcze odbędą się w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie

  Osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania.

  Szkolenia tzw. rotacyjne ukierunkowane są głównie na działania zmierzające do optymalizacji szkolenia żołnierzy w zakresie działań taktycznych czy strzeleckich. Nabyte umiejętności oraz pozyskane doświadczenie mogą być w przyszłości przydatne do wsparcia lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com