środa, 7 czerwca, 2023
+

  Pięć osób podtrutych tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Jarosławiu trafiło do szpitala!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z jarosławskiej komendy interweniowali w jednym z mieszkań na ul. Słowackiego w Jarosławiu, w którym pięć osób, w tym dwójka dzieci, podtruło się tlenkiem węgla. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do placówek medycznych.

  W sobotę, 7 stycznia 2023 roku około godz. 19.30, dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony o podtruciu tlenkiem węgla osób przebywających w mieszkaniu przy ul. Słowackiego w Jarosławiu. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali straż pożarną oraz karetki pogotowia. Z mieszkania strażacy wyprowadzi pięć osób, które przytomne zostały przewiezione do placówek medycznych. Strażacy podczas sprawdzania mieszkania wykazali przekroczony poziom stężenia tlenku węgla.

  Jak ustalili policjanci, 25-letnia mieszkanka Jarosławia po godz. 19 przyszła odebrać swoje dzieci, które wcześniej pozostawiła pod opieką babci. Tutaj zauważyła, że wszyscy obecni w mieszkaniu źle się czują. Dzieci skarżyły się na bóle głowy oraz brzucha, dlatego też kobieta o swoich przypuszczeniach zatruciem tlenkiem węgla zaalarmowała służby ratunkowe.

  W wyniku tego zdarzenia do szpitala zostali przetransportowani: 49-letnia kobieta, dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat. Osoby dorosłe opuściły placówki medyczne, dzieci pozostały w szpitalu na obserwacji.

  Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczynę tego zdarzenia.

  Policja nieustanie ostrzega przed „cichym zabójcą” jakim jest tlenek węgla. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy, należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli.

  Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężeniu i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com