wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Sprawdź, jakie zajęcia organizuje rzeszowska biblioteka w różnych filiach po całym mieście w nowym roku, w styczniu?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zaczął się styczeń, a razem z nim nowy rok, w którym biblioteka organizuje wiele zajęć, spotkań, klubów dla miłośników książek, warsztatów na feriach dla maluchów, a także gier i zabaw oraz innych atrakcji dedykowanych zarówno im, jak i całej młodzieży, a nawet dorosłym. Zakorzeniajmy szczególnie w dzieciach miłość do książek. Z taką misją biblioteka przygotowała i przygotowuje zajęcia. Sprawdź szeroką ofertę styczniowych imprez w rzeszowskiej bibliotece, organizowanych po różnych filiach.

  9 stycznia, o godzinie 16:00 historyk, Barbara Adamska w bibliotece, w filii numer 4, na Ofiar Katynia wygłosi wykład na temat  „Salome, Judyta, Tomyris: okrutne kobiety z obrazów”. W tym samym dniu, ale nieco później, bo o 18:00 na Dąbrowskiego w bibliotece koncert świąteczny zagrają Karczmarze, którzy szczególnie związani są z Rzeszowem. Klip do ich piosenki świątecznej nakręcony został w miasteczku świątecznym w stolicy Podkarpacia. Koncert pt. „Wśród nocnej ciszy” na pewno przyciągnie wiele osób, którzy będą chcieli posłuchać muzyki granej przez zespół, który ma na swoim koncie wiele koncertów i odwiedził przy tym wiele zakątków świata.

  Będzie też spotkanie z Serhijem Syniukiem, ukraińskim pisarzem i bibliotekarzem, dokładnie 11 stycznia, o 17:30 w bibliotece, w filii numer 8, na ul. Okulickiego. Jego reportaż „Tysiąc bochenków” został uznany za „Najlepszą książkę jesieni” w plebiscycie portalu granice.pl. Poza tym za swoją twórczość literacką zdobył wiele innych nagród.

  Oprócz tego, 19 stycznia do Rzeszowa przyjedzie Jerzy Nawrocki, by zaprezentować swoją twórczość literacką o godzinie 17:00 na ul. Sokoła. Wydał wiele powieści i jest bardzo mocno związany z naszym miastem. Także dostał wiele odznaczeń i nagród, jest już seniorem, urodził się we Lwowie i mieszka obecnie w Rzeszowie.

  24 stycznia o godzinie 18:00 będzie się także można spotkać z Lidią Sochą, w bibliotece na ul. Okulickiego 3. Autorka powieści reklamuje najnowszą książkę pod tytułem „Saga o życiu Lilki”, zachęcając tym samym do jej przeczytania. Do tego fragmenty prozy czytać będzie pisarka Małgorzata Matwij, z kolei za oprawę muzyczną odpowiedzialni będą członkowie Kapeli Ludowej „Malawianie”.

  23 stycznia o godzinie 17:00 Wypożyczalnia Główna na ul. Dąbrowskiego zaprasza na Wieczór z poezją Teresy Glazar pod tytułem „Ulotność chwili”. Oprócz czytania wierszy, za oprawę muzyczną imprezy będzie odpowiedzialny Andrzej Warchoł, który akompaniować będzie śpiewaniu Marzeny Karpińskiej.

  Jeśli chodzi o zajęcia dla dzieci, to biblioteka szykuje ich całą masę. Począwszy od zajęć na całych feriach (od poniedziałku do piątku – od 16 do 27 stycznia 2023), po jednodniowe spotkania, zabawy i atrakcje. 12 stycznia, o 16:00 na Krzyżanowskiego można przyjść i pograć w planszówki. Do tego dla dzieci biblioteka organizuje:

  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla maluchów „BAJKOTEKA” (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Rzeszów, ul. Słowackiego 11) 13 stycznia o 13:00 – dla dzieci od 2 do 4 roku życia.

   „My się zimy nie boimy, wielką papierową pizzę dziś zrobimy” – warsztaty animacyjno-plastyczne – (Filia numer 2, ul. Fredry 5) 14 stycznia o 11:00, dla maluchów od 4 do 10 roku życia.

  Od 9 do 14 biblioteka organizuje akcję, w trakcie której chętni czytelnicy sięgają po książki tylko i wyłącznie wydawnictwa Czarnego. Po pozycje można zgłaszać się do biblioteki na Podwisłoczu.

  Biblioteka szykuje także coś dla młodzieży, a mianowicie spotkanie Młodzieżowego Klubu Czytelniczego, na Ofiar Katynia. Tym razem mityng odbędzie się pod hasłem „Układam świat – giełda pomysłów”, na które zaproszona jest chętna młodzież 28 stycznia o 14:00.

  W bibliotece można także oglądać cały czas (od 2 stycznia do 31 stycznia) wystawę pod hasłem „W życiu nie do pojęcia”, poświęconej Wisławie Szymborskiej, która to została patronką obecnego, 2023 roku. Wystawę można podziwiać w godzinach pracy biblioteki, na ul. Sokoła.

  Drugą wystawą, którą można zobaczyć do 31 stycznia jest: 𝐁𝐨𝐦𝐛𝐤𝐢 𝐜𝐡𝐨𝐢𝐧𝐤𝐨𝐰𝐞 𝐰 𝐨𝐛𝐫𝐚𝐳𝐚𝐜𝐡: „𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐞, 𝐄𝐥𝐟𝐲, 𝐒́𝐧𝐢𝐞𝐳̇𝐲𝐧𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐠𝐚ł𝐚̨𝐳𝐜𝐞 𝐜𝐡𝐨𝐢𝐧𝐤𝐢”. To wystawa pokonkursowa, która dostępna jest do oglądania na ul. Słowackiego, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

  Biblioteka zaprasza dzieci także na spędzenie aktywnie ferii zimowych i pod hasłem 𝐅𝐄𝐑𝐈E 𝐉𝐀𝐊 𝐙 𝐁𝐀𝐉𝐊𝐈 organizuje warsztaty i zajęcia kreatywne dla dzieci. Pełen harmonogram takich zajęć znajduje się pod linkiem:  https://bit.ly/3vwKlxm.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com