sobota, 30 września, 2023
+

  Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zaprezentował nowe logo

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zaprezentował swoje nowe logo. To pierwsza zmiana znaku graficznego stowarzyszenia od 2000 roku, kiedy to zostało utworzone. Oficjalnie ogłoszono też datę powracającej po przerwie Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike.

  Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w czwartek 5 stycznia zaprezentowano nowe logo Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Osobiście uczestniczył prezes Mieczysław Golba. To on podczas konferencji opowiedział o pomyśle na nowy znak graficzny, jak powstał i jaki był cel tego przedsięwzięcia.

  Mamy nowe logo i może trochę, to trwało, od kiedy rozpoczęliśmy ten proces do tego momentu, ale mieliśmy kilka propozycji nowego logo. Chcieliśmy wybrać tę najlepszą. Zależało nam, żeby zachować w nim ten element piłki nożnej i to się udało, bo jest ten kształt piłki będącej w obrocie.

  Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

  Korzenie związku piłki nożnej na naszym terenie sięgają 1945 roku. Wówczas został utworzony Rzeszowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Pod nazwą Podkarpacki Związek Piłki Nożnej stowarzyszenie istnieje od roku 2000 i to właśnie wtedy powstało to logo, którym związek posługiwał się dotychczas.

  Znak graficzny Podkarpackiego ZPN jest zbudowany z trzech elementów: piłki z łatami w barwach czerwono-granatowych, które zostały wystylizowane niczym w obrocie, krzyża kawalerskiego barwy białej umieszczonego na środkowej łacie piłki i otoku zawierającego skróconą nazwę związku oraz podwójny łuk dopełniający kompozycję jako nowoczesny, linearny ornament. Wymienione symbole zostały narysowane w sposób możliwie uproszczony za pomocą jednolitej kreski. Kompozycja została ułożona w okrągłą formę, co jest nawiązaniem do stylistyki piłkarskiej.

  Kolory zastosowane w identyfikacji wizualnej Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej odnoszą się do barw z flagi województwa podkarpackiego. Dochodzi też symbol krzyża kawalerskiego widocznego zarówno w herbie, jak i fladze województwa.

  W związku ze zmianą logo, powstała też cała rodzina znaków Podkarpackiego ZPN. Nowe logo, zbudowane oczywiście na tym Podkarpackiego ZPN, będą mieć wszystkie podokręgi czyli dębicki, jarosławski, krośnieński, rzeszowski i stalowowolski. Nowy znak graficzny będą mieć też Kolegium Sędziów oraz wydziały piłki kobiecej i futsalu.

  Wkrótce nowe logo pojawi się na wszystkich materiałach reklamowych i promocyjnych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Od czwartku funkcjonuje na stronie internetowej, w mediach społecznościowych. Głównym autorem nowego logo jest Jakub Malicki z polskielogo.net, który przygotowywał również znaki graficzne dla wielu innych wojewódzkich związków sportowych.

  Wprowadzenie nowego logo wiąże się też z przyszłością naszego związku. W związku z tym, że świat się zmienia, są wprowadzone nowe technologie, współcześni sponsorzy też patrzą na wizerunek związku i my staramy się, żeby go cały czas poprawiać, aby kluby dobrze się czuły jako część tego związku. Z tego powodu też powstała u nas w związku Komisja Informacji i Promocji. Zapraszam na naszą stronę internetową, na nasze media społecznościowe. W ostatnim czasie pojawiło się tam bardzo dużo informacji, można poczytać dużo różnych wywiadów, przeprowadzamy transmisje na żywo z meczów w regionie i chcemy to jeszcze rozszerzać. Chcemy to robić, pokazywać, to co się dzieje, żeby mieć więcej odbiorców, żeby być mocnym związkiem również medialnie. A medialnie, na tle innych związków, również plasujemy się w czołówce i nie chcemy tej pozycji stracić. Dzięki pozycji chcemy pozyskiwać nowych sponsorów dla piłki nożnej, żeby te nasze kluby wspierać i pomagać im finansowo.

  Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

  Po przerwie powraca Gala Piłkarska Podkarpacka Nike, która odbędzie się 10 lutego 2023 tradycyjnie w Hotelu Łańcut

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com