wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  W Krośnie małżeństwo podejrzane o rozbój zostało zatrzymane przez policję

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krośnieńscy policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o rozbój na mieszkańcu Krosna. Sprawcy zaatakowali swoją ofiarę gazem pieprzowym, po czym ukradli saszetkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

  Do zdarzenia doszło 28 grudnia po godz. 19, na osiedlu Traugutta w Krośnie. Sprawcy, przy użyciu miotacza gazu pieprzowego, zaatakowali wracającego z zakupów 69-latka. Przestępcy ukradli mężczyźnie saszetkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze oraz dokumenty, po czym uciekli.

  Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa interwencyjnego krośnieńskiej komendy oraz funkcjonariusze służby kryminalnej. Zdezorientowany napaścią 69-latek relacjonował, że został zaatakowany przez dwóch sprawców oraz wskazał kierunek, w którym się oddalili.

  W czasie, gdy policyjne patrole przeczesywały ulice oraz osiedlowe zakamarki, funkcjonariusze wydziału kryminalnego typowali sprawców oraz sprawdzali zapis kamer monitoringu miejskiego i placówek handlowych w rejonie, gdzie doszło do przestępstwa. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że osoby odpowiedzialne za atak na mieszkańca Krosna, to 34-latek oraz jego 43-letnia małżonka. Kilka godzin po zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali przestępczy duet na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

  Podczas przeszukania domu małżonków, policjanci zabezpieczyli m.in. miotacz gazu, którym napastnicy posłużyli się w czasie rozboju oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną saszetkę, a także portfel, który po uprzednim opróżnieniu z wartościowych przedmiotów, sprawcy porzucili.  

  Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec małżonków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępcy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com